W obcym pokoju

Damon Galgut Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Oko na świat literatura piękna
In A Strange Room
Beata Turska
Świat Książki
Nagroda Bookera Booker Prize RPA literatura afrykańska literatura południowoafrykańska podróż powieść drogi Coetzee przygoda
In A Strange Room
literatura piękna
Beata Turska
Oko na świat
Inne

Okładka książki Sex & Death Kevin Barry, Lynn Coady, Ceridwen Dovey, Damon Galgut, Petina Gappah, Sarah Hall, Yiyun Li, Alexander Macleod, Ben Marcus, Jon McGregor, Courttia Newland, Ali Smith, Wells Tower, Alan Warner
7,0
Sex & Death Kevin Barry, Lynn C...

Oficjalne recenzje i

Obcy

[ 8 ] Link do recenzji

Książka ta nie przypadła mi do gustu. Nie ma w niej akcji, ciekawych zdarzeń; dopiero w 3 części " Opiekun" zaciekawiła mnie historia Anny, choć była bardzo smutna.

Ciekawa, inna.
Czytając ją zwalniamy tempo życia.
Nie ma w niej akcji, wielu wątków, jest spokój, wyciszenie, czasem nuda, a jednocześnie coś nie pozwala odłożyć tej książki, coś każe nam dotrwać do końca.

Na półkach: , , , , , ,

Kiedy przeczytałam informację, że książka była dwukrotnie nominowana do nagrody Bookera od razu wiedziałam, iż nie będzie to zwyczajna lektura. I rzeczywiście powieść "W obcym pokoju" odbiega swoją formą od przyjętych kanonów, a i jej treść jest dość osobliwa.

Powieść składa się z trzech odrębnych części - opowiadań, rozdziałów zatytułowanych "Naśladowca", "Kochanek"...

Ulga - oto co poczułam po zakończeniu lektury tej książki. Niestety, nie wniosła ona nic do mojego życia. Jej bohater jest dziwny, dziwnych spotyka też ludzi na swojej drodze. Owszem, są opisy podróży i miejsc odwiedzanych w trakcie jej trwania, ale nie są one tak porywające jak miałyby świadczyć opisy na okładce. No cóż, przeczytane, zapisane, odfajkowane.

Od czasu do czasu lubię sięgać po książki nieznanych mi pisarzy, bo inaczej mam wrażenie, że obracam się ciągle w tym samym kręgu nazwisk.
Tak się stało i w tym wypadku. Damon Galgut to pisarz z RPA.
Ta książka to trzy opowiadania o tytułach: „Naśladowca”, „Kochanek” i „Opiekun” - w takie role wciela się główny bohater wobec osób spotkanych podczas swoich podróży. Każde z...

Ta książka drażni i niepokoi. Jako czytelnik poczujesz się pewnie niewygodnie we własnej skórze, ale nikt i nic nie będzie w stanie Cię powstrzymać przed kontaktem z kolejnym słowem.
Damon, bohater o imieniu autora, odbywa trzy podróże w odległe i odmienne zakątki świata. To, co dzieje się na zewnątrz jest jednakże tylko tłem, sztafażem mającym zniwelować poczucie pustki i...

• Booker
  • 2014