Ukryci w Paryżu

Corine Gantz literatura piękna 512 str.
Anna Bereta-Jankowska
Pascal
literatura piękna

Anna Bereta-Jankowska
Pascal
literatura piękna

Kup książkę

„Ukryci w Paryżu” okazała się książką mało zaskakującą, choć sympatyczną, nieskomplikowaną obyczajówką o „zaczęciu od nowa”. Anna, wdowa, matka trójki dzieci, z powodu kłopotów finansowych zamieszcza ogłoszenie o wynajmie pokoi w swoim domu w Paryżu. Jako lokatorzy znajdą się u niej: była modelka Lola, matka dziewczynek, która tkwi w toksycznych małżeństwie, znosi...

Świetna książka. Nie mogłam się od niej oderwać. Polecam każdemu.

Lekka, przyjemna ale dobrze napisana książka z ciekawym zarysem bohaterów. Duży plus za ciekawe francuskie przepisy kulinarne dołączone na końcu książki.

Świetna książka na jesienny weekend :) Czyta się ją i zapomina, że leci czas. Na początku można od razu stwierdzić jak to się wszystko zakończy, ale mimo to wciąga i nie chce się przestać jej czytać. Polecam! Szczególnie dla tych, którzy są zafascynowani Paryżem :)

Opowieść napawająca optymizmem. Historia kobieta, która pomimo niepowodzeń i życiowych tarapatów, podnosi się z marazmu i zaczyna nowe życie na przekór wszystkiemu.

Okładka urzekła mnie piękna, ze ślicznymi pelargoniami od razu zdecydowałam się tę książkę wypożyczyć.
Historia 3 kobiet, o życiowych rozterkach, problemach.
Bohaterki barwne i intrygujące zaciekawiły mnie.
Annie umieszcza ogłoszenie w gazecie o domu w centrum Paryża.
Wkrótce na to samo ogłoszenie odpowiada Atlhea artystka, której nie doceniono cierpi, choruje na...

Książka zapowiadała się dobrze, lecz niestety jest zbyt przewidywalna. Podobają mi się tylko komentarze głównej bohaterki dotyczące stylu życia...Amerykanów. Bardzo pouczające zestawienia Francuzek z Amerykankami :-)

Przyjemna lektura, choć pobieżnie traktująca problemy bohaterów. Skupiona raczej na miejscach i czasie niż na osobach. Nie mniej jednak udziela się atmosfera miasta, czuć pozytywny gwar płynący z domu Annie i zapachy smakowitych dań. Moim ulubionym miejscem w tym domu byłaby zapewne kuchnia. Dodatkowy plus za książkę kucharską na końcu, naprawdę świetny pomysł. Stamtąd...

Przyjemna, ciepła i sympatyczna...
cała opinia tutaj: http://moniskape.blogspot.com/2015/01/ukryci-w-paryzu-corine-gantz.html

Sama nie wiem, czego się spodziewałam sięgając po tę książkę. Okładka i tytuł jasno sugerowały, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie i tak właśnie było, a jednak pozostał mi jakiś niesmak z powodu straty czasu. Nie poczułam też klimatu Paryża ani domu głównej bohaterki. Zdecydowanie odradzam.

• 2014
  • Chcę w prezencie