Laszlo boi się ciemności

The Dark
literatura dziecięca
Michał Rusinek
opowiadanie dziecięce amerykańskie horror dla dzieci

Laszlo boi się ciemności, porusza ponadczasowy temat lęk dzieci przed ciemnością. Główny bohater boi się ciemności a ciemność boi się jego. Jak przezwyciężyć swoj strach, który oblepia sobą okna i drzwi domu. Ma głos skrzypiący jak dach domu i twardy i zimny jak szyby w oknach. Zaprzyjaźnić się, oswoić ją... bardzo sugestywny tekst z prostymi ilustracjami. Książka zarówno...

Pre-horror - bezpieczny nawet dla tych jeszcze nie horrorowatych dzieci. Inteligentny wizualnie - ładnie rozpracowana granica światło-cień. Oglądać!

Gdybym miał dziecko, straszyłbym je tą książką. Może za kilka lat ;).

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Trudno stworzyć dobrą książkę dla małych ludzi, żeby nie było frazesów, bzdur i taniego moralizatorstwa. Ksiażeczka jest przepiękna i jeszcze bardziej nadaje się dla dorosłych, niż dla dzieci, bowiem który "duży" nie boi się czasem ciemności, niech pierwszy rzuci kamieniem...

Wyjątkowe i piękne ilustracje.

Idealna lektura dla dzieci, których nieprzyjacielem jest ciemność skradająca się w piwnicach, szafach, pod łóżkami, etc... Trochę mroczna, tajemnicza, lecz zarazem budująca poczucie bezpieczeństwa. No i oczywiście duży plus za piękne ilustracje. Polecam dla wszystkich pociech, i tych odważnych i tych ciut mniej!

Dobra bajeczka dla dzieci, które choć trochę lubią się bać - taki horrorek dla najmłodszych (oczywiście zależy jak się ją czyta - jak to Maja stwierdziła "Jak tata czyta, to wcale nie jest straszne :)).
Warto przeczytać, choć niekoniecznie na dobranoc...

Mało tekstu, dużo rysunków. Ilustracje są piękne ale mroczne :). Jak sam tytuł mówi, książka pomaga dzieciom przezwyciężyć strach przed ciemnością. Została napisana w prosty i ciekawy sposób. Mój synek, który nie boi się ciemności, w trakcie czytania zaczął się bać i miał nietęgą minę, ale myślę że każde dziecko może zareagować w zupełnie inny sposób. Ogólnie polecam.

Laszlo… to swoista książka grozy czy nawet horror. Przy połowicznym przeczytaniu, pospiesznym przekartkowaniu można wyrobić sobie właśnie taki punkt widzenia. Jednak nie można się bardziej mylić. Autorom nie zależy na tym, aby straszyć. Konwencja horroru zostaje pomysłowo wykorzystana po to, by stopniować napięcie aż do zaskakującego finału.
Pierwsze strony dzieją się za...

Pięknie zilustrowana historia o tym, że potrzebujemy ciemności, żeby dostrzec jasność.

• Dla dzieci
  • 2016
  • 2018
  • 2017
  • Książki (nie tylko) dla dzieci
  • Dla szkrabów
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Laszlo boi się ciemności