Danuta Wawiłow dzieciom

Danuta Wawiłow Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Z biblioteki Wydawnictwa Nasza Księgarnia literatura dziecięca
Nasza Księgarnia
literatura dziecięca
Z biblioteki Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Sporo miłych do czytania wierszy, pozwalających dziecku dopowiadać, pomagać w recytacji, zaśpiewać, a czasem po prostu zapamiętać większość/całość.
Do dziś pamiętam utwory takie jak: "Senna piosenka", "Szybko!", "Taki wielki pies", "Jak ja się nazywam" czy "Kopareczka", ale też znalazłam nieznane mi lub zapomniane.

Chyba starzeję się i robię się coraz bardziej organiczna i sentymentalna. Właściwie w kółko słucham i puszczam córci "przeboje" zespołu Arfik (cudem zdobyte) do tekstów Danuty Wawiłow. Przy wierszu "Mama ma zmartwienie" właściwie za każdym razem mam łzy w oczach. Jest tak wzruszający, delikatny, mówiący tak prawdziwie i subtelnie o smutku dorosłych. Wiele tekstów Danuty...

Genialne wiersze dla dzieci i dla dorosłych.

Wiersze i opowiadania Danuty Wawiłow oddają dziecięcy sposób postrzegania rzeczywistości. Pełno w nich dziwności i zniekształceń. Świat snu przemieszany zostaje z realnością. Nie brak tu i dobrego humoru, elementów zabaw oraz spraw najważniejszych i jak najbardziej realnie dotykających także współczesne dzieci. W pisarce mogą one odnaleźć przyjaciela, który doskonale...

• Dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży