Grace

Data 1. wydania:
2008-10-01
angielski
grace paul richard evans

Jest październik, rok 1962, krótko przed kryzysem kubańskim. I są Oni.
On - czternastoletni Eric - Kalifornijczyk mieszkający w śnieżnym Utah. Zagubiony w szarym świecie rzeczywistości, usilnie szukający swojego miejsca pośród okrutnego otoczenia. Chłopak, który był nieśmiały, z trądzikiem na twarzy i fatalną fryzurą.
A także Ona - Grace. Dziewczyna, która uciekła z domu od ojczyma-oprawcy i bezbarwnej matki. Dziewczyna, która z pozoru była odważna i śmiała, a w środku nosiła tak wiele emocji, do których nikt nie miał dostępu. Dziewczyna, która była po prostu przerażona. Dziewczyna, która czytała przyszłość z płomieni i tęskniła za prawdziwym domem na Hawajach, który istniał tylko w jej wyobraźni.
Chłopak poznaje Grace, kiedy ta grzebie w śmietniku w restauracji, gdzie pracuje. Od tamtej chwili Eric postanawia chronić swoją przyjaciółkę. Ukrywa ją w swoim domku, który zbudował z bratem na tyłach posesji. Między dwojgiem nastolatków zawiązuje się nić porozumienia, sympatii i zaufania. Dziewczyna uczy go smaku wytrwałości, przywiązania i ryzyka. Uczy go także, że na świecie są potwory. Wie o nich dużo, bo sama padła ofiarą jednego z nich. To właśnie z nią Eric pierwszy raz się całuje czy idzie na wagary. A później wraca potwór i ją zabiera.
Według mnie jest to cudowna opowieść. Z początku wydawała mi się tanią bajką o wielkiej miłości ze snów. Być może sama musiałam dorosnąć, by ją zrozumieć. Grace pokazuje, że często zwykłe rzeczy przeradzają się w coś wielkiego i niezaprzeczalnego. Może przez to, że jest do bólu prawdziwa i okrutna, uważam ją za prawdziwą.
Richard Paul Evans stworzył coś niesamowitego. Bo tak naprawdę każdy z nas ma w sobie coś z Erica. Każdego z nas coś motywuje do działania. Evans wyciągnął na światło dzienne uczucie, które trzymamy wewnątrz siebie - łaskę . Jest to dzieło, które każdy powinien poznać i zrozumieć na swój własny sposób. Prawdziwe jest to, co nieodkryte - takie jak Grace lub jak kto woli - właśnie łaska.

Jest październik, rok 1962, krótko przed kryzysem kubańskim. I są Oni.
A także Ona - Grace. Dziewczyna, która uciekła z domu...

Wspaniała powieść - tyle.

Wspaniała powieść - tyle.

Dodaj cytat z książki Grace