Skarb Atlantów

Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Kroniki Archeo (tom 2) literatura dziecięca
Zielona Sowa
przygoda historia starożytna Grecja Grecja Atlantyda Jacek Pasternak archeologia
Kroniki Archeo (tom 2)
literatura dziecięca

Polecam.

Już drugi raz czytam tę serię. Tym razem z moim młodszym synem. Niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem.
Historia detektywistyczna, obudowana solidna dawką wiedzy z historii i geografii w sam raz dla 7-8 latków

Bardzo dobra kontynuacja przygód polsko-angielskiej paczki przyjaciół. Powoli gonię mojego syna, który właśnie skończył 8 tom i cały czas mnie pogania, żebym brał się za następne ;)

Forma budowania fabuły pozostała taka sama, więc poziom satysfakcji po przeczytaniu jest podobny do tego, który ma się po pierwszym tomie. Nie ma tutaj jakiś udziwnień, chociaż zdarzają się...

To nie jest tak, że dzieci nie czytają książek. Dzieci książki czytają. Problem w tym, że kiedy mają do wyboru telewizor, tablet, komputer i zarżnięte drzewo pokryte farbą drukarską, wybierają telewizor, tablet, komputer. Nie zawsze też trafiają na książki odpowiednie dla siebie. No bo jeśli wepchnie się im do rąk W pustyni i w puszczy, z którego niewiele zrozumieją, to...

Książka, która przeniosła mnie z powrotem na Kretę i Santorini :) Dużo przygody i dużo dawki wiedzy. Dzięki dużej rozpiętości wieku bohaterów jest to świetna seria dla młodzieży starszej i młodszej.

Fabuła ogólnie super, bardzo ogolnie. Gorsze sa relacje i wypowiedzi bohaterów oraz szczegóły, dlatego tez daje tylko 6 gwiazdek. Książka zawiera dużo fajnych ciekawostek (w postaci przypisów) historycznych i geograficznych.

Mój 8 letni syn jest zachwycony serią. Przygody nieprawdopodobne ale działają na wyobraźnię.

Książka ciekawa, przeznaczona dla dzieci... Tu właśnie pada moje "ale". Czy dobrym pomysłem jest pokazywanie dla własnych dzieci bohaterów którzy samowolnie nurkują bez wiedzy rodziców? Na Podlasiu to nie jest zagrożeniem, ale co dla dzieci które na co dzień mają dostęp do morza? Może jestem przeczulony, ale trochę bałbym się o to.
Książka jest jednak fajna, poprowadzona...

Tym razem akcja dzieje się na greckich wyspach, głównie na Krecie i Santorini. Poza przygodami dzieciaków otrzymujemy też garść mitologii.
Bardzo miło mi się słuchało i odpoczywało przy tej pozycji :)

"Skarb Atlantów" to druga część cyklu "Kroniki Archeo" polskiej autorki- Agnieszki Stelmaszyk. W tej książce akcja rozgrywa się na terenie Grecji, gdzie bohaterowie wpadli na trop skarbu Atlantów.

Bohaterowie- Ostrowscy i Gardnerowie wraz z panna Ofelią spędzają wakacje na jednej z greckich wysp. Jednak, jak nietrudno się domyślić, czas spędzony na tej wyspie, który miał...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Kroniki Archeo
  • 2013
  • Z biblioteki
  • 2014
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Skarb Atlantów