Doktor Proktor i koniec świata. Być może

Okładka książki Doktor Proktor i koniec świata. Być może Jo Nesbø Patronat LC
Okładka książki Doktor Proktor i koniec świata. Być może
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Doktor Proktor (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Iwona Zimnicka
Jo Nesbø Doktor Proktor

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

najchętniej dał bym 6,5 ponieważ ta książka była ciekawa ale trochę za mało, lecz polecam serdecznie :)

super książka

super książka

Ciut słabsza od poprzedniej, ale tylko ciut. Bawi, zaskakuje i trzyma w napięciu jak to książka dla dzieci ;). Uwielbiam tego małego, rudego szaleńca.

Książki dla dzieci Jo Nesbo mogą nie przypaść do gustu rodzicom, ale dzieci je uwielbiają. Moje czekają na kolejne części przygód Bulka, Lisy i Doktora Proktora.

Bardzo fajna ksiązka nadaje sie dla dzieci jak i dorosłych :) polecam taki fajny przerywnik

Niewątpliwie nie jest to książka dla przedszkolaków czy dzieci z pierwszej fazy podstawówki. Raczej dla mniej więcej 4-5klasistów. Nie jest to również powieść dla nieznających ortografii, więc wykluczona zostaje też znaczna część dorosłych ;), ponieważ bez jej podstaw nie będzie mozliwe zrozumienie trzeciej części serii Nesbø. Opowiada on, jak tytuł jednoznacznie wskazuje, o mającym niezwłocznie nadejść końcu świata. Lisa, Bulek, doktor Proktor i ich nowi, niezawodni znajomi muszą tym razem zmierzyć się z księżycowymi kameleonami, czyli kosmicznymi pawianami z ogromnymi hemoroidami [tak, wiem jak to brzmi, uprzedzałam, że nie dla przedszkolaków].
Czy im się uda? Jakie tym razem niezwykłe wynalazki doktora Proktora im posłużą? O tym dowiecie się, jeżeli zajrzycie do tej serii. Jednego można być pewnym, ta trójka przyjaciół zawsze może na sobie polegać, bo jak dobrze wiadomo jeden plus jeden plus jeden, to znacznie więcej niż trzy.

Gdyby ktoś mi powiedział, że Larsson zostanie zdetronizowany w moich oczach przez nowe, przypadkowe odkrycie w Empiku to bym się szczerze uśmiała. Ale podczas ostatnich zakupów tam, trafiłam na Jo Nesbo i...wszystko mi się przewartościowało. Nie chcę spoilerować, nie chce się wymądrzać. Jedyne co pragnę Wam przekazać, to fakt, że WARTO sięgnąc po jego twórczość.

Moja druga i na pewno nie ostatnia wspólna podróż z Doktorem Proktorem, Lisą i Bulkiem. Tym razem nasi bohaterowie muszą powstrzymać groźbę Końca Świata. W sumie czytając wcześniej późniejszy tom sam sobie zaspojlerowałem tę przygodę ale teraz czytając jej całość i posiadając wgląd w całokształt mogę z całą pewnością stwierdzić, że seria jest świetna. Doktor Proktor i jego wynalazki są oryginalne niczym rodzaje czekoladek Willego Wonky. W tej części również byłem świadkiem pierwszego spotkania Bulka i pewnego Norwega którego poznacie lepiej w kolejnym tomie. Powtórzę się ale gdybym miał się do czegoś przyczepić to są to niewielkie opisy ale jestem skłonny znaleźć przyczynę takowej ich długości ze względu na grupę docelową. W tej części cyklu, nasza grupa bohaterów powiększa się, nie będę zdradzał informacji na temat bohaterów ale możecie być pewni iż każda z postaci jest oryginalna i nie do pomylenia. Cóż ja mogę więcej powiedzieć, polecam serdecznie tę pozycję każdemu bez względu na wiek.

Zapraszam również na mego bloga:

Nesbomanii w moim wykonaniu ciąg dalszy :)
Książka jest rewelacyjna. Tylko powstaje pytanie, czy aby na pewno dla dzieci ?
Muszę koniecznie jeszcze zdobyć ostatni(?) tom serii.
Pokusiłem się też na obejrzenie norweskich ekranizacji telewizyjnych.Jak było do przewidzenia - książka bije film na głowę. Albo dwie :)

Nesbomanii w moim wykonaniu ciąg dalszy :)
Książka jest rewelacyjna. Tylko powstaje pytanie, czy aby na pewno dla dzieci ?
Muszę koniecznie jeszcze zdobyć ostatni(?) tom serii.
Niemniej, żeby zostawić ślad po tylko tej części - wspomnieć należy, że jest to najbardziej "mroczny" i zagmatwany z tomów serii o ekscentrycznym doktorze i jego młodocianych przyjaciołach....

Syn ocenia na 7,5 :)
Podobała mi się ta historia, najlepsze było to że przewidział zakończenie ;)
Sięga po kolejna pozycje z serii ;)

Syn ocenia na 7,5 :)
Podobała mi się ta historia, najlepsze było to że przewidział zakończenie ;)
Sięga po kolejna pozycje z serii ;)

Dodaj cytat z książki Doktor Proktor i koniec świata. Być może