Grabieżcy kultury i fałszerze sztuki

Okładka książki Grabieżcy kultury i fałszerze sztuki Jan Świeczyński
Okładka książki Grabieżcy kultury i fałszerze sztuki
Jan Świeczyński Wydawnictwo: RTW sztuka
sztuka
RTW
1986-01-01
1986-01-01
8321204376
sztuka fałszerstwa

Grabieżcy, fałszerze, wandale zawsze towarzyszą wspaniałym osiągnięciom kultury. Ta opowieść to jednak także historia sztuki, architektury, poszczególnych wybranych dzieł wybitnych artystów. Autor oszczędza tylko towarzyszy radzieckich a szkoda bo to także ciekawa historia wandalizmu.

Mistrzowskie polaczenie wiedzy o historii sztuki z metodami kradzież ,fałszerstw, ich wykrywania czyta sie jak przygody Jamesa Bonda. Książka opisuje czasy przed erą internetu, az trudno sobie to wyobrazic ??? ale jednak swiat istniał i całkiem niezle funkcjonował. Chociażby dlatego warto przeczytać

Książka dla koneserów, dla tych którzy kochają historię, archeologię i świat przeszły. Dla tych którym serce staje gdy telewizyjne "Wiadomości" podają informację o kolejnej zuchwałej grabieży bądź wandalizmie. Dla tych, którzy czują się wtedy ofiarami... Napisana jak najbardziej fascynująca szpiegowska powieść. Pasjonująca, barokowa detalami, oszałamiająca ilością wiedzy i informacji. Czytana przeze mnie tak wiele razy, że okładka już praktycznie nie istnieje. Świetna a nawet święta baza do poszukiwań w necie odpowiedzi i wiedzy w tej dziedzinie. Pozwoli obejrzeć przerażonymi oczyma brutalność i arogancję najstarszego zawodu świata i poczuć jak to jest włożyć w dzieło sztuki nie kawałek a całą swą duszę. Oddać jak diabłu i i zobaczyć jej śmierć gdy czyjś szalony nóż tnie płótno albo wywołuje pożar by ukryć ślady kradzieży... Świetna bo pozwala pokochać przeszłość na której budujemy jutro.
Nigdy nie wyjdę z podziwu nad tym tworem PRL-u, jakim jest ta pozycja. Staram się uważać, ze wtedy nic na prawdę dobrego powstać nie mogło. A jednak...

Bardzo kompleksowa synteza zjawisk "kradzieży" sztuki.
Jak na swój czas, fenomenalna

Bardzo kompleksowa synteza zjawisk "kradzieży" sztuki.
Jak na swój czas, fenomenalna

• Zbiblio
  • Posiadam/Legacy
  • Historia Sztuki - Ochrona Dóbrk Kultury
  • Regał
  • 2010

Dodaj cytat z książki Grabieżcy kultury i fałszerze sztuki