Ekonomia wdzięczności. Zasada wzajemności w biznesie

Gary Vaynerchuk Wydawnictwo: Helion biznes, finanse
The Thank You Economy
biznes, finanse
Leszek Sielicki
ekonomia marketing

No cóż... czas dla tej pozycji jest okrutny; po tylu latach od premiery zdecydowanie straciła na wartości. Sporo banałów na temat potencjału Internetu i mediów społecznościowych, co w 2020 roku (i jak mniemam latach późniejszych) jest oczywistą oczywistością.

Czy warto zatem sięgać po tę książkę tyle lat po premierze? To zależy. Można tu znaleźć pewne wskazówki dotyczące...

Nie wiele ma wspolnego z wdziecznoscia a raczej z tym jak wazne sa social media. Napisana w typowo amerykanskim stylu. Jak zrobic cos z niczego + podsycanie emocji w tani sposob. Byc moze dlatego ze nie przepadam za Americam Dream

Bardzo dobrze przekazana informacja, że dbanie o klienta jest lepsze i ważniejsze niż wysysanie z niego gotówki od po prostu.

Fajna książka, która w prosty sposób tłumaczy, że ekonomia wdzięczności przekłada się na zyski we współczesnych firmach. A za sprawą social mediów można dotrzeć do klientów bezpośrednio.

Również sama technologia pomaga w tym podejściu.

W książce są przykłady firm, które wprowadziły to podejście w życie odnoszą sukcesy biznesowe.

Polecam tym co mają lub chcą założyć...

Przeczytasz tę książkę i zapewne pomyślisz: „Hej, przecież to jest takie proste i oczywiste!”, ale to, co prawdopodobnie odróżnia nas od Gary’ego Vaynerchuka, to fakt, że on żyje ekonomią wdzięczności… Po prostu oddycha nią. Jest nią przesiąknięty, a do tego wie, w jaki sposób używać jej, by generować za jej pomocą wzrost swojego biznesu. Tego właśnie naucz się z tej książki!

O tej ekonomii wdzięczności tyle tu napisane co nic..

"Uda Ci się, jeśli będziesz bardziej autentyczny i będzie Ci bardziej zależało; będziesz tworzyć lespsze treści, jeśli będziesz trzymać rękę na pulsie i będziesz bardziej zaangażowany. Jeśli będziesz po prostu lepszy."
"Klientom zależy na bliskich relacjach z ich markami. Dziś jeszcze brzmi to trochę dziwnie, ale pewnego dnia przestanie tak brzmieć. A właściwy moment, aby...

Gary'ego śledzę w różnych kanałach od zawsze, więc oczywistym było dla mnie przeczytać "Ekonomię Wdzięczności", do której przyznam długo nie mogłem się "zabrać" ze względu na liczne opinie, że jest to książka, która nie wnosi nic nowego, omawia i tak znane i oczywiste tematy, itd.

Nie zaskoczyłem się, faktycznie Gary nie omawia żadnej "fizyki kwantowej" relacji...

W książce nie ma nic czego nie można by znaleźć na kanale YT Garego, jest to jednak opisane bez wulgaryzmów oraz nieco lepiej ułożone.

Autor na potrzeby sprzedaży swojej książki wymyśla ciekawy termin "ekonomia wdzięczności" To przykuwa uwagę wszystkich ludzi, którzy etycznie chcą zwiększyć swoje zyski. Niestety autor przynudza, opisuje banały. Poza tym wiedza jest już powszechna i przestarzała. A o ekonomi wdzięczności jest tyle co kot napłakał. To jest jedna z tych książek, która niesamowicie...

• Biznes
  • Chcę w prezencie