W market[r]ingu, czyli jak nie zginąć w świecie mediów społecznościowych

Okładka książki W market[r]ingu, czyli jak nie zginąć w świecie mediów społecznościowych Gary Vaynerchuk
Gary Vaynerchuk Wydawnictwo: Słowa i Myśli biznes, finanse
biznes, finanse
Jab, jab, jab, right hook
Słowa i Myśli
2015-02-18
2015-02-18
2013-11-26
marketing social media content marketing Gary Vaynerchuk

Przeczytałem w 2024. Dużo czasu upłyneło od publikacji. Mimo tego, sprawny czytelnik dalej będzie w stanie wyciągnąć - w warstwie konceptualnej - sporo użytecznych optyk.

Jeśli zaś czytelnik ma zamiar podejść dosłownie do lektury, to niechaj zajmie się czymś pożyteczniejszym.

Gdybym miała użyć jednego słowa na podsumowanie tej książki, byłoby to: konkret. Książka jest bardzo konkretna, nie uświadczymy tu marketingowego lania wody, za to znajdziemy w środku duuuużo przykładów i dokładnie omówionych case studies strategii, które działają w poszczególnych platformach mediów społecznościowych. Objętościowo nie jest to opasła książka, ale za tę zwięzłość i konkretność właśnie bardzo ją cenię.

Świetna, niezwyle wartościowa książka, bardzo mocno wybijająca się z chłamu, jaki obecnie serwuje się wszędzie dookoła na polu poradników biznesowych i rozwoju osobistego.

Dla osób zajmujących się handlem i/lub rozwojem własnej marki wręcz niezastąpiona.

Dla pozostałych osób również godna polecenia, chociaż bardziej w formie ciekawostki. Gary Vaynerchuk jest wysokiego stopnia specjalistą, który nie tylko wie o czym mówi, ale również potrafi mówić o tym w sposób konkretny, zwracając uwagę na szczegóły bardzo często umykające innym ludziom. Polecam!

Książki Gary'ego Vaynerchuka czyta się świetnie, bo są na wskroś praktyczne. I od razu możesz wprowadzać zawarte w nich wskazówki w życie - zgodnie z filozofią hustle.

Jest to moja pierwsza przeczytana książka od Garego. Książka krótka ale za to z bardzo skondensowaną wiedzą. Bardzo fajnie porządkuje informacje na temat działania social mediów i technik stosowanych w tytułowym marketingu.

Szczerze powiedziawszy to dzięki niej dowiedziałem się, że istnieje takie coś jak EdgeRank, czyli tajemniczy algorytm odpowiedzialny za wyświetlanie treści na Facebooku ;) Ucząc się i testując jak on działa jesteśmy w stanie znacząco zwiększyć zasięgi naszych postów.

Gary nie daje gotowych odpowiedzi, ale uczy na przykładach jak powinno wyglądać dopasowywanie natywnych treści pod każdą z kluczowych platform ze świata social media.

Podsumowując książka jest dobrym wstępem do nowoczesnego marketingu, co prawda z uwagi na tempo postępu część platform mogła się już zdewaluować i nie wszystko może być aktualne ale sama koncepcja jest niezmienna. Książkę polecam jako wstęp do bardziej rozbudowanej formy jak np.: opisanej w "Przebij się" tego samego autora.

Świetna książka, która pomaga patrzeć na social media z zupełnie innej perspektywy.
Dzięki temu, że auto przytacza konkretne przykłady i na ich podstawie omawia co zrobiono dobrze, a co źle, łatwo jest te uwagi przełożyć na swój własny biznes i markę.
To właśnie z tej książki pochodzi ulubiony mój cytat w tym tygodniu:
" Media społecznościowe są jak kokaina - dają natychmiastową przyjemność i silnie uzależniają"
Jest w niej dokładnie tak, jak zapowiada podtytuł książki - "czyli jak nie zginąć w świecie mediów społecznościowych"
Serdecznie polecam :)

To właśnie z tej książki pochodzi ulubiony mój cytat w tym tygodniu:
" Media społecznościowe są jak kokaina - dają...

Świetna książka pokazująca na praktycznych przykładach jak powinno się prowadzić social media.

Tą pozycję książkowa możesz traktować jako formę szkolenia z zakresu budowania dialogu z klientem niezależnie od tego na jakiej platformie społecznościowej zamierzasz działać w swoim biznesie.

Typowo techniczna książka, która zawiera dużo porad, jak skutecznie działać na Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Pinterest. Gary opisuje przykładowe treści reklamowe, które omawia i wskazuje ich błędy. Dobra książka bo zawiera konkrety.

Trafia w punkt. Na licznych przykładach pokazuje błędy z różnych mainstream'owych kanałów społecznościowych - jak robić i jak nie robić marketingu

• Biznes
  • Marketing