W krainie schorowanej wyobraźni

religia
2013-07-31
9788324020331

Oficjalne recenzje i

Żyć ze „schorowaną wyobraźnią” w polskiej rzeczywistości

[ 4 ] Link do recenzji

Sprzedam 12 zł + 5 zł przesyłka

„W krainie schorowanej wyobraźni” to zbiór esejów i artykułów ks. Józefa Tischnera, które ukazały się w latach 1993-1997. Od ich publikacji minęło prawie, lub 20 lat, a poruszane w nich kwestie są wciąż aktualne.

Zbiór tekstów „góralskiego myśliciela” zawiera m. in. eseje o lefebrystach, relacjach Kościół-państwo po upadku komunizmu czy o traktowaniu religii, jako okopu,...

MÓJ WIELKI NAUCZYCIEL /którego nie było mnie dane spotkać osobiście/ KSIĄDZ JÓZEF TISCHNER snuł rozważania m.in. na temat TOTALITARYZMU W KOŚCIELE, które opublikowano 17 lat temu, a stały się szczególnie ważne w chwili obecnej, gdy w Polsce lansuje się wyższość prawa boskiego nad państwowym.
Tischner przypomina ukrywanie ...

Rozważania warte przemyślenia...

• Literatura polska
  • Posiadane
  • Ks. Józef Tischner
  • 54.Religia
  • Via Tischner
  • Czytane w 2013r.

Dodaj cytat z książki W krainie schorowanej wyobraźni