Rozmowy o Biblii. Nowy Testament

Anna Świderkówna Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Anna Świderkówna. Dzieła Wybrane religia
2009-01-01
2000-01-01
830113044X
Wydawnictwo Naukowe PWN
Chrześcijaństwo Judaizm Żydzi Biblia Nowy Testament Ewangelia Biblia grecka Jezus Chrystus Święty Paweł

Od Anny Świderkówny zaczęło się moje głębsze rozumienie Słowa Bożego, nie tylko na poziomie duchowym ale również jeśli chodzi o rozumienie kontekstu kulturowego i historycznego.
Książka uzmysłowiła mi jak wielki wpływ na kształtowanie się Nowego Testamentu miała kultura grecka i grecki sposób pojmowania świata. Razem z Panią profesor zawieszałem się nad rozumieniem...

Autorskie tłumaczenie - nawet nie fragmentów, a jedynie pojedynczych słów - pozwala odnaleźć właściwszy sens, niektórych wypowiedzi Chrystusa.
Autorka pomaga czytelnikowi w zrozumieniu nauczania Jezusa, świętych ksiąg chrześcijaństwa, jak i życia w Palestynie, w epoce kształtowania się nowego Kościoła.Książka dla każdego, napisana językiem prostym, zrozumiałym.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Trzeci tom "Rozmów o Biblii" ma za temat powstanie ksiąg Nowego Testamentu. Właśnie o księgi tu chodzi, a nie o biografie ich bohaterów (choć oczywiście można i o nich sporo przeczytać). Autorce udało się pokazać świat śródziemnomorski w momencie powstawania Nowego Testamentu. Świat z jednej strony podporządkowany politycznie Rzymowi, ale z drugiej strony mówiący po grecku,...

Jak i po co w ogóle czytać Pismo Święte? Słynna badaczka stara się odpowiedzieć na te pytania przy użyciu metod naukowych, nie teologicznych - i choć nie kryje swojego podejścia do wiary, książka nie jest katechizmem, lecz opracowaniem badawczym. Paradoksalnie nawet wolę panią Świderkównę, gdy jest badaczką, nie teolożką-amatorką (bo nie wszystkie jej rozważania są zgodne z...

Klasa sama w sobie. Gawęda o starożytności i o tym jak powstawał Nowy Testament. Fachowość i przystępności w formie bardzo pomogły mi nie zagubić w tych jednak dość zawiłych losach historycznych. Będę czytać jeszcze wielokrotnie.

Nie umiem nawet opisać co odczuwam po jej przeczytaniu.Świderkówna w sposób bardzo przystępny przekazała mi historię Nowego Testamentu.Obecnie poszukuję w internecie "Rozmów o biblii".To jest książka po którą się sięga, więc muszę ją mieć na własność.

Przyznam, że to moja pierwsza książka tej autorki, i strasznie mi się podoba. Zwłaszcza, że słucham jej sobie wieczorami jako audiobooka jak dobrą i mądrą kołysankę. Przede wszystkim bardzo ciekawa otoczka historyczna czasów przed- i w trakcie-Jezusowych. Ogólnie uważam, że tematykę stricte działalności Jezusa i Biblii można zgłębiać non-stop, nawet jeżeli zgłębiamy ją już...

Ciewkawa. Podejscie, ktorego na ogol w kosciele sie nie slyszy, ale nie ma sie co dziwic. Rzut okiem na kilka faktow i 'z zycia wzietych'. Warto przeczytac przynajmniej jedna taka ksiazke.

Spadek formy w stosunku do pierwszych dwóch części, ale i tak czyta się znakomicie.

• Religia
  • Religia