Rozmowy o Biblii. Nowy Testament

Okładka książki Rozmowy o Biblii. Nowy Testament
Anna Świderkówna Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Anna Świderkówna. Dzieła Wybrane religia
religia
Anna Świderkówna. Dzieła Wybrane
Wydawnictwo Naukowe PWN
2009-01-01
2000-01-01
830113044X
Chrześcijaństwo Judaizm Żydzi Biblia Nowy Testament Ewangelia Biblia grecka Jezus Chrystus Święty Paweł

więcej Więcej

Młode chrześcijaństwo - "zabobon nowy i niebezpieczny"

"Rozmowy o Biblii" to cykl złożony z trzech tomów stanowiących jedną całość, które jednak można czytać oddzielnie. Jest to opracowanie naukowe, napisane w przystępny i ciekawy sposób, przeznaczone dla kręgu nie tylko wierzących czytelników, rzetelnie i wieloaspektowo analizujące okres narodzin Kościoła.

Po książkę ...

2031

Od Anny Świderkówny zaczęło się moje głębsze rozumienie Słowa Bożego, nie tylko na poziomie duchowym ale również jeśli chodzi o rozumienie kontekstu kulturowego i historycznego.
Książka uzmysłowiła mi jak wielki wpływ na kształtowanie się Nowego Testamentu miała kultura grecka i grecki sposób pojmowania świata. Razem z Panią profesor zawieszałem się nad rozumieniem...

Autorskie tłumaczenie - nawet nie fragmentów, a jedynie pojedynczych słów - pozwala odnaleźć właściwszy sens, niektórych wypowiedzi Chrystusa.
Autorka pomaga czytelnikowi w zrozumieniu nauczania Jezusa, świętych ksiąg chrześcijaństwa, jak i życia w Palestynie, w epoce kształtowania się nowego Kościoła.Książka dla każdego, napisana językiem prostym, zrozumiałym.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Trzeci tom "Rozmów o Biblii" ma za temat powstanie ksiąg Nowego Testamentu. Właśnie o księgi tu chodzi, a nie o biografie ich bohaterów (choć oczywiście można i o nich sporo przeczytać). Autorce udało się pokazać świat śródziemnomorski w momencie powstawania Nowego Testamentu. Świat z jednej strony podporządkowany politycznie Rzymowi, ale z drugiej strony mówiący po grecku,...

Jak i po co w ogóle czytać Pismo Święte? Słynna badaczka stara się odpowiedzieć na te pytania przy użyciu metod naukowych, nie teologicznych - i choć nie kryje swojego podejścia do wiary, książka nie jest katechizmem, lecz opracowaniem badawczym. Paradoksalnie nawet wolę panią Świderkównę, gdy jest badaczką, nie teolożką-amatorką (bo nie wszystkie jej rozważania są zgodne z...

Klasa sama w sobie. Gawęda o starożytności i o tym jak powstawał Nowy Testament. Fachowość i przystępności w formie bardzo pomogły mi nie zagubić w tych jednak dość zawiłych losach historycznych. Będę czytać jeszcze wielokrotnie.

Nie umiem nawet opisać co odczuwam po jej przeczytaniu.Świderkówna w sposób bardzo przystępny przekazała mi historię Nowego Testamentu.Obecnie poszukuję w internecie "Rozmów o biblii".To jest książka po którą się sięga, więc muszę ją mieć na własność.

Przyznam, że to moja pierwsza książka tej autorki, i strasznie mi się podoba. Zwłaszcza, że słucham jej sobie wieczorami jako audiobooka jak dobrą i mądrą kołysankę. Przede wszystkim bardzo ciekawa otoczka historyczna czasów przed- i w trakcie-Jezusowych. Ogólnie uważam, że tematykę stricte działalności Jezusa i Biblii można zgłębiać non-stop, nawet jeżeli zgłębiamy ją już...

Ciewkawa. Podejscie, ktorego na ogol w kosciele sie nie slyszy, ale nie ma sie co dziwic. Rzut okiem na kilka faktow i 'z zycia wzietych'. Warto przeczytac przynajmniej jedna taka ksiazke.

Spadek formy w stosunku do pierwszych dwóch części, ale i tak czyta się znakomicie.

• Religia
  • Religia