Gai-Jin

James Clavell Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda Cykl: Saga Azjatycka (tom 3) powieść przygodowa
2012-10-01
powieść przygodowa
2012-10-01
Grażyna Grygiel, Piotr Staniewski, Witold Nowakowski
Japonia shogun samuraje

Jedna ze słabszych ale trzyma poziom

OCENA – 10/10 ARCYDZIEŁO

POWIEŚĆ „GAI-JIN” to monstrum, cegła licząca 1254 strony, początkowo ta objętość może budzić respekt, a nawet zniechęcać, bowiem nie wszyscy lubimy takie przydługawe historie, ale te obawy są zupełnie nie uzasadnione, bowiem otrzymujemy powieść na bardzo wysokim poziomie literackim, nie gorszą niż „SHOGUN” czy TAI-PAN” i to jest ogromna zaleta i...

Bardzo dobra powieść przygodowa, kontynuacja "Shoguna" a przede wszystkim "Taj - Pana". Powieść toczy się dwutorowo, z jednej strony cudzoziemcy próbują zaistnieć w Japonii która przez ponad 200 lat była krajem zamkniętym. Jest też walka o władzę dwóch stronnictw, cesarza i shoguna. Poznajemy kraj samurajów w którym cudzoziemcy nie są mile widziani. Walki zdrady,...

Pozycja obowiązkowa dla zainteresowanych kulturą Japonii. Przed zagłębieniem się w lekturze warto przeczytać o Incydencie z Namamugi i zmierzchu okresu Edo.

Ciekawa historia osadzona w czasach tuz przed upadkiem szogunatu w Japonii. Ciekawie przedstawiony kontrast światopoglądowy między mieszkańcami Europy a Japonii, z romansem i polityką w tle.

Kolejny raz zapraszam Was na www.czytaska.pl w świat egzotycznej, XIX-wiecznej Japonii z rozmachem odmalowany przez Jamesa Clavella. Tym razem Gai-Jin.

Szczerze mówiąc/pisząc to wymęczyłam,nie ma porównania z Shogunem. Na razie mam dosyć Japonii.

Nareszcie wymęczyłam. A sięgając po „Gai- Jin” spodziewałam się powieści na miarę Tai- pan czy Noble Mouse. Tymczasem rozczarowanie i podobnie jak jeden z czytelników, sprawdzałam, czy powieść jest na pewno autorstwa Clavella, tak odbiegała jakością od innych tomów. Z książki wiało dla mnie nudą, nadmiar opisów, niepotrzebne wątki, za dużo opisów chwil spędzanych w łóżkach....

Nuda, nuda, nuda. Bardzo się zawiodłem. Wydawało mi się, że to nie ten autor. Przepaść pomiędzy Shogunem ,a Tai Panem

Ze względu na złą jakość ebooka musiałam odłożyć a zapowiadała się świetnie.

Dyskusje

• Japonia