Kuszenie i uległość

Okładka książki Kuszenie i uległość Stephanie Laurens
Okładka książki Kuszenie i uległość
Stephanie Laurens Wydawnictwo: BIS Cykl: Cynsterowie (tom 15) literatura obyczajowa, romans
Cynsterowie (tom 15)
Temptation and Surrender
BIS
2013-08-01
2013-08-01
Piotr Maksymowicz
romans pożądanie arystokracja śledztwo tajemnica miłość

Styl pisarki nie raz będę chwalić i polecać dla fanów tej literatury,... co więcej tutaj i ja zostałam pozytywnie zaskoczona. Dawno nie czytałam tak przepełnionej delikatnymi zalotami powieści. Dżentelmen występujący w opowieści jest pomocny, odpowiedzialny, cierpliwy i zdecydowany. Nawet gdy wyczuwa kłamstwo, nie ocenia z góry… , a daje czas na wyjaśnienia. Jones nie wstydzi się swoich uczuć i z przemyślaną strategią, zaczyna uwodzić Emily. Obserwuję ją jak jastrząb, przy czym otacza „poduszką” bezpieczeństwa. 😜 Na szczęście dama występująca w tej powieści, nie należy do tych „irytujących” swoją niewinnością, jest za to silną "zadaniową" osobowością. Chemia między postaciami budzi się niemal od pierwszych stron, a dalej mamy uroczą historię pełną flirtu. Dla wymagających czytelników informuję, że mamy tu intrygującą tajemnicę rodzinną, która zapowiada niezwykłą przygodę. 🎁

Lektura jest idealna na czas relaksu po pracy. To przyjemna i czarująca historia, od której nie da się odejść niezadowolonym. Co ciekawsze (od pewnego momentu) jest zaskakująco „pikantna”, co jak na "tradycyjne" romanse historyczne jest nietypowe. Pisarka uwodzi czytelnika poprzez męską postać… dobrze wie, w jakim momencie „uderzyć” z zaskoczenia czytelnika. 🙌

Zacznę od rzeczy oczywistych, a więc kolejna część cyklu o Cynsterach jest romansem historycznym, zarówno z zaletami jak i wadami przynależnymi do tego gatunku.
Wszystkie wątki są sympatyczne tylko czemuż całość jest aż taka długa?! Wydaje się, że książka byłaby bardziej wciągająca, gdyby wszystko opisać nieco krócej. Zwłaszcza, że cała historia i poszczególne wątki nie są skomplikowane.
Przytłoczyły mnie erotyczne poczynania pary bohaterów, zabrakło chyba trochę finezji i smaczku.

Życie Emily i jej młodszego rodzeństwa nie było usłane płatkami róż. Po śmierci rodziców trafiły do domu chciwego wuja, który w ubogich krewniakach widział darmową siłę roboczą. Jedyną szansę na zmianę w ich życiu stanowił rodzinny skarb, który zapobiegliwi przodkowie ukryli na wypadek, gdyby ich potomkowie popadli w tarapaty.

Uzbrojona w własnoręcznie napisane referencje, tajemniczą wyliczankę i moc determinacji, Emily rusza do Colyton, skąd wywodzi się jej rodzina i gdzie chce pozyskać posadę... oberżystki. Wie, że tylko mieszkając w pobliżu skarbu, ma szansę rozwikłać rodzinną tajemnicę. Jonas Tallent nie widzi w gospodzie miejsca dla kobiety. Nie wie jednak, że spotkał wyjątkowo upartą i twardą niewiastę, która musi postawić i postawi na swoim.

Od dłuższego czasu nie sięgałam po romanse historyczne, jednak zapowiedź nowej powieści Stephanie Laurens szybko mnie skusiła. Twórczość autorki nie jest mi obca, miałam przyjemność poznać kilka powieści z cyklu Cynsterowie, którego kolejną częścią jest Kuszenie i uległość. Powieści Stephanie Laurens charakteryzują się tym, że ich fabuła opiera się nie tylko na namiętnej miłości, ale również na wplecionej pomiędzy wątki tajemnicy. Nie inaczej było w tym przypadku: czytelnik nie tylko obserwuje uczucie, jakie rodzi się pomiędzy bohaterami, ale także przeżywa wraz z nimi niesamowitą i pełną niebezpieczeństw przygodę, jaką jest poszukiwanie rodzinnego skarbu.

Tym, czego czytelnik oczekuje po romansie historycznym, jest oczywiście miłość. Na kartach Kuszenia... Stephanie Laurens serwuje nam wyjątkowo płomienną dawkę uczucia okraszoną sporą dawką erotyzmu. Co ważne, czyni to w bardzo naturalny, a równocześnie odważny i obrazowy sposób. Sceny miłosne są dosyć częste i długie, a podane są w subtelny i rozbudzający wyobraźnię sposób. Zaryzykuję stwierdzeniem, że mogą się przy nich schować "Greye" i inne tego typu opowieści. Choćby dlatego, że Laurens ma świetne pióro do scen łóżkowych i są po prostu przyjemne...

Początek powieści może wydawać się nieco monotonny. Jakby autorka próbowała się rozgrzać, zanim przedstawi nam właściwą treść swojej historii. Nie należy się zrażać, gdyż w pewnym momencie akcja zdecydowanie przyspiesza i serwuje czytelnikowi moc wrażeń. Zakończenie jest emocjonujące, choć troszkę przewidywalne Nie psuje to jednak pełnego efektu powieści.

Kuszenie i uległość to świetna propozycja dla miłośniczek romansów historycznych. Stephanie Laurens kolejny raz udowadnia, że jest znakomitą autorką, która potrafi wieść swoje czytelniczki ścieżkami miłości, historii i przygody...

Uzbrojona w własnoręcznie napisane referencje,...

Nie wiedziałam ze tego typu książka tak bardzo Mnie wciągnie.Wątek poszukiwania skarbu rodzinnego połączony z wątkiem miłosnym po prostu rewelacja. Jak na początku książki zobaczyłam rok 1825 pomyślałam ze nie przeczytam jej a tu takie zaskoczenie po prostu nie mogłam się od niej oderwać.Polecam:)

czemu ta książka ma tyle niezasłużonych gwiazdek??? Jak na Laurens to bardzo słabo.

Książkę czyta się lekko jak to romans.Zawiera też wątek sensacyjny i to czyni ją bardziej ciekawą. Jednak uważam, że jest zdecydowanie za dużo opisów szczegółowych odczuć bohaterów.

Ostatnia część o "Cynsterach". Poznajemy w niej historię Emily i jej rodziny, która przyjechała do małej wsi w poszukiwaniu rodzinnego skarbu, a znalazła przyjaźń, radość i co najważniejsze w tych książkach... Miłość. Polecam

Jonas Tallent -brat Phyllidy (żony Lucyfera Cynstera) zatrudnia do zarządzania karczmą Emily Colyton, która przyjechała szukać skarbów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Romans historyczny
  • Romans
  • Laurens Stephanie
  • Romans Historyczny
  • A Cykl Cynsterowie

Dodaj cytat z książki Kuszenie i uległość