Kolor herbaty

Hannah Tunnicliffe Wydawnictwo: Bukowy Las Seria: Kochaj i gotuj literatura piękna
The Color of Tea
Magdalena Konopko
Kochaj i gotuj
Chiny Makau

2015

Makaroników było faktycznie dużo, to zdecydowanie na plus. Zakończenie od czapy, można było się tego spodziewać, ale żeby rozwiązywać to w taki sposób, bez słowa wyjaśnienia? Sądzę, że bardzo szybko o niej zapomnę.

Zbyt rozwlekła fabuła. Nie potrafiłam się na niej skupić.

2076

Nie pozwalam sobie na książki za 40 zł. Nie stać mnie i już.Dlatego od momentu, kiedy zobaczyłam "Kolor herbaty" na sklepowej półce, do chwili jej przeczytania minęło bardzo duzo czasu. Dwa lata lekko licząc, jeśli nie trzy. Najpierw wyczekiwałam na przecenę. W końcu , gdy trafiła do kosza za 14 zł ktoś ją podarł. Na szczęście za drugim podejściem zobaczyłam drugą, całą,...

Historia Grace. Przyznam że początek dłużył mi się strasznie. Ten letarg i marazm w którym była bohaterka chyba mi się udzielił.....zachwyciłam się momentem, w którym bohaterka podnosi się. Super optymizm, rozmach działania, cieszę się że jednak bilans tej książki jest dodatni :)

Bardzo lubię pierwszoosobowego narratora, zawsze jest to dla mnie dodatkowym plusem w książkach. Po "Kolorze herbaty" spodziewałam się lekkiej lektury osnutej wokół kulinariów. A okazało się, że to coś więcej; cały wachlarze emocji i niełatwych tematów. Niebanalne zakończenie.

Ciepła i wzruszająca powieść, która pokazuje jak pokonywać trudności i z nadzieją i optymizmem patrzeć w przyszłość.

Hannah Tunnicliffe zabiera nas do Makau w Chinach - miasta położonego na półwyspie i dwóch wyspach połączonych ze sobą. Kiedyś była to portugalska kolonia, a dziś znana na całym świecie stolica hazardu. Właśnie w tym miejscu osiedliła się główna bohaterka...

Bardzo chciałam, żeby mi się podobała. Jednak nie mogłam odnaleźć czasu książki, którego się spodziewałam.
Grace otwiera kawiarnie w dość nieprzychylnym temu miejscu, ciągnie się za nią widmo matki, a swoją kawiarnią ratuje kilka okolicznych istnień.
Za wiele w niej widzę podobieństw do "Czekolady".

Pomimo tego "Kolor herbaty" to egzotyczna i apetyczna opowieść o podróży...

Sympatyczna i ciepła opowieść pachnąca kawą i makaronikami.Polecam!!

Historia o przeprowadzce na drugi koniec świata i zderzeniu się z brakiem znajomości języka oraz z diagnozą-"nie możesz mieć dzieci,twój organizm za szybko się zestarzał".Depresja. Pomysł na własny biznes, pasję od dzieciństwa pieczenie- cukiernia okazały się świetnym lekarstwem na podniesienie się. Nie odbyło się to jednak bez komplikacji w życiu małżeńskim, jak i na...

Historia kobiety, która próbuje wolny czas wypełnić swoim hobby i otwiera kawiarnię.

Dyskusje

• Chiny
  • Ebooki
  • Domowa biblioteczka
  • Z biblioteki
  • Ebook
  • 2013
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kolor herbaty