Fascynująca fizyka

Okładka książki Fascynująca fizyka Anne Rooney
Okładka książki Fascynująca fizyka
Anne Rooney Wydawnictwo: Bellona nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Bellona
2013-05-09
2013-05-09
fizyka

Okładka książki Podstawy fizyki cz. 3 David Halliday, Robert Resnick, Jearl Walker
Podstawy fizyk... David Halliday, Rob...
Okładka książki Chemia fizyczna T. 1. Podstawy fenomenologiczne Krzysztof Pigoń, Zdzisław Ruziewicz
Chemia fizyczn... Krzysztof Pigoń, Zd...
Okładka książki Chemia między nami. Miłość, seks i naukowe podstawy przyciągania Brian Alexander, Larry Young
Chemia między ... Brian Alexander, La...

To chyba jedna ze słabszych książek popularyzujących fizykę, jakie dotąd czytałam.
Autorka podaje w niej sylwetki niewielu naukowców (pomijając dużo nazwisk, o których też wypadałoby wspomnieć),a co najważniejsze pobieżnie traktuje zagadnienia. Z tylu osiągnięć i ciekawych tematów w obrębie szerokiej dziedziny wiedzy, jaką jest fizyka, wyjętych jest niewiele i opisanych w sposób powierzchowny. Taka naprawdę garstka,kropla wody w butelce pięciolitrowej. Przyrównałabym to do podręczników z gimnazjum. Poza tym bardziej sięga w przeszłość niż w przyszłość. Dotyka tego, co jest proste, a nie rzuca światła na to, co skomplikowane. Książka zatem dobra dla nastolatków, by rozbudzić w nich ciekawość i pasję.

Dobra pozycja popularnonaukowa będąca klarownym wprowadzeniem dla początkujących adeptów i pasjonatów nauk ścisłych. Warto po nią sięgnąć.

Nudne to, to nie jest, jednakże bardziej jako zbiór ciekawostek niż skarbnica fizycznej wiedzy.

• Nauka = FIZYKA+Mat
  • JEDNOŚĆ MIKRO- I MAKROŚWIATA
  • 2) Nauki ścisłe
  • Fizyka, astrofizyka, astronomia

Dodaj cytat z książki Fascynująca fizyka