Księga kodów podświadomości

Beata Pawlikowska Wydawnictwo: G+J Cykl: W dżungli podświadomości (tom 2) poradniki
G+J
W dżungli podświadomości (tom 2)
poradniki
2013-06-19

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i chyba raczej ostatnie. Miałam ochotę na psychologiczny poradnik, więc sięgnęłam to tę lekturę, ale nie potrafiła mnie ona zaciekawić. Autorka wszystko tłumaczy bardzo dokładnie i to z prosty sposób. Dla mnie ten sposób jest za prosty. Czytając czułam się jak dziecko podczas korepetycji. Autorka powtarzała w przystępny sposób trudny...

zapraszam do obejrzenia mojej video recenzji :)

Sedno tej książki i to, co najważniejszego ma do przekazania, da się streścić na dwóch stronach. Całość składa się z wielokrotnych powtórzeń i parafraz jednego zdania "Twoja podświadomość wpływa na wszystko, co myślisz i robisz, w oparciu o to, czego się nauczyła o świecie w dzieciństwie". Nie ma tam nic więcej. Nie ma żadnych instrukcji, jak to zmienić. Instrukcje są...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyznam, że sceptycznie podeszłam do tej książki. Wiele negatywnych opinii o autorce, zniechęcało mnie do sięgnięcia po cokolwiek związanego z jej twórczością. Jednak pozytywnie się zaskoczyłam. Forma i język książki, rzeczywiście do mnie trafiła i zmotywowała do wprowadzenia wielu zmian w moim życiu. Dziękuję.

Mnóstwo powtórzeń, widać że autorka nieco pogubilam sie w treści. Trochę lania wody. Niektore momenty byly wartościowe. Szoda, że Pani Beata nie pisze bardziej konkretnie i treściwiej.

Przeczytana 2 razy, za każdym razem działa lepiej :)

Tego się nie da czytać. Napisane stylem infantylizującym czytelnika, pełnym powtórzeń i kwiecistych słów, które nie mają w sobie wiele treści. Wzięte z biblioteki na spróbowanie - z całym szacunkiem, ale więcej nie sięgnę po książki Pani Beaty. Zmarnowany czas.

“W dżungli podświadomości” wbiła mnie w ziemię swoim niskim poziomem. Mimo to postanowiłam zmierzyć się z dalszymi częściami cyklu o podświadomości autorstwa słynnej podróżniczki. Dlaczego? Ponieważ wierzę, że znajdę tam coś wartościowego. Coś, co wyjaśni mi fenomen tych poradników.

To doprowadziło mnie do “Księgi kodów podświadomości”. Muszę przyznać, zostałam zaskoczona...

TAK TAK TAK ! POLECAM! Uwielbiam Panią BP i jej twórczość - moja opinia może być, więc dla wielu nieobiektywna.

Nuzaca

Dyskusje