Utwory wybrane

2001-01-01
2001-01-01
Baczyński Krzysztof Kamil wiersze poezja poeci

więcej Więcej

W jaki sposób można ocenić poezję, która z natury jest pełna wrażliwości i wymaga specyficznego podejścia do odbioru i specyficznego, wrażliwego odbiorcy? Opiszę ją zatem swoimi słowami tak, jak opisuję wszystkie zbiory wierszy: "Poezja, to czyjeś wyznanie i chociaż czasem trudno ją zrozumieć, trzeba ją czytać, a przynajmniej mieć na półce, jak obrazy wiszące na...

2019

184/2019 (A)

Tutaj nie ma czego komentować. Po prostu arcydzieło, mistrzostwo, piękno, cudo, majstersztyk, niebotyczna, transcendentna doskonałość! <3

Jeden z najwybitniejszych poetów wszech czasów. Wyka nie pomylił się ani o jotę, kiedy nazwał go drugim Słowackim.

Na półkach: , , , ,

Niby przeczytane, ale tak naprawdę za każdym razem gdy zajrzy się do wierszy Baczyńskiego można odkryć coś nowego. Jego wiersze wzywają do przemyśleń, dlatego że pisał je z punktu widzenia żołnierza- poety, podczas ciężkich czasów, jakimi były lata wojny. Młody poeta, a pisał tak dojrzale, młody człowiek, a życie nauczyło go dojrzałości... Do wierszy bardzo często wracam i...

Chwyta za serce, pobudza do rozmyślań.

Wspaniała poezja, do której często wracam i wszystkim gorąco polecam.

Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego jest dla mnie mistrzostwem ponadczasowym. Tym bardziej kocham każde jego dzieło, im lepiej poznaję jego życie (m.in. w cudownych książkach Wiesława Budzyńskiego) i dobitniej uświadamiam sobie, że w momencie śmierci "Krzyś" miał zaledwie 23 lata! Niezwykła wrażliwość, dojrzałość oraz silne poczucie odpowiedzialności sprawiają, że do...

Dla mnie Baczyński tworzy jedne z najbardziej poruszających obrazów poetyckich z jakimi kiedykolwiek się spotkałam... jego język, zarówno w wierszach miłosnych skierowanych do zony i tych o zagładzie pokolenia, jest... niedościgłym czarodziejstwem słów.

Mój ulubiony poeta ilekroć do niego sięgam, zawsze odkrywam coś na nowo, wspaniałe metafory, obrazy poetyckie, nie sposób o nich zapomnieć.

• Literatura polska
  • Chcę w prezencie