Jak czytać malarstwo polskie. Od XI wieku do 1914 roku

sztuka
9788324208333
sztuka polska malarstwo polskie

Na półkach: , , , ,

Uwielbiam albumy poświęcone historii sztuki, które starają się przybliżyć kontekst powstania dzieła i powiązania z innymi obrazami. Autorka jest bez wątpienia jak najbardziej kompetentną osobą do takiego zadania, wykazując się ogromną wiedzą i wystarczająca erudycją. Oczywiście, jej dobór obrazów jest subiektywny, czasem nawet zaskakuje, niemniej jest dobrze uzasadnionym i...

• Chcę mieć
  • Sztuka - Serie - Jak Czytać