Odkrywam macierzyństwo

Okładka książki Odkrywam macierzyństwo Preeti Agrawal
Okładka książki Odkrywam macierzyństwo
Preeti Agrawal Wydawnictwo: GS Media poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
GS Media
2008-01-01
2006-01-01
ciąża macierzyństwo

Okładka książki Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci Adele Faber, Elaine Mazlish
Wyzwoleni rodz... Adele Faber, Elaine...
Okładka książki Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem Krzysztof Minge, Natalia Minge
Rodzicielstwo ... Krzysztof Minge, Na...
Okładka książki W oczekiwaniu na dziecko Sharon Mazel, Heidi E. Murkoff
W oczekiwaniu ... Sharon Mazel, Heidi...
Okładka książki Rozwój dziecka. Od 0 do 3 lat T. Berry Brazelton, Joshua D. Sparrow
Rozwój dziecka... T. Berry Brazelton,...

Bardzo rzeczowe i naturalne podejście do porodu. Nastawia pozytywnie i pomaga uwierzyć w swoją wewnętrzną siłę.

Dobra pozycja dla osób, które już wcześniej czytały rzetelny poradnik z zakresu ciąży, porodu, połogu. Wiele interesujących informacji nt naturalnego przygotowania do porodu. Zdecydowanie odradzam jako pierwszą lekturę ponieważ z braku wiedzy można naciąć się na nieaktualne zalecenia lub błędy.

1. 'Odkrywam macierzyństwo' dr Preeti Agrawal - Jeśli chodzi o opinię na temat tej książki mam duży problem. Z jednej strony pomocna, opisuje poród naturalny, pokazuje naturalne sposoby radzenia sobie z bólem (zioła,masaże,akupunkturę). Skupia się na pozytywnych stronach macierzyństwa, przedstawia świadectwa kobiet po porodzie naturalnym, które przeżyły go w sposób duchowy, wręcz mistyczny. Niestety z drugiej strony mam wrażenie, że większość tematów została potraktowanych pobieżnie, byle jak. Pani Doktor nie wgłębia się w problemy, nie tłumaczy. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że książka jest skierowana dla kobiet, które idealnie przeszły stan ciąży i połogu. Które się nie skarżą, wszystko przechodzą bez problemu i ciągle czują duchową więź z dzieckiem. Moim zdaniem opinia również o farmakologicznych sposobach radzenia sobie z bólem jest już mocno nie aktualna. Tutaj chciałabym zaapelować - jeśli któraś z was jest przed porodem, nie nastawiajcie się na poród bez znieczulenia lub ze znieczuleniem. Nie warto mieć wygórowanych oczekiwań, ani też zbytnio się bać. Poród to jedna wielka niewiadoma w której dużo zależy od nastawienia rodzącej. Niemniej jednak nie warto być bohaterką na siłę. Jestem też daleka od oceniania kobiet - która rodziła "lepiej" a która "gorzej". Chyba dlatego książka z jednej strony jest urocza, uspokaja, pokazuje duchowy aspekt ciąży, porodu i połogu, ale z drugiej strony źle że nie wspomina o różnych możliwościach, ocenia, a czasem nawet krytykuje. I szkoda że z takim samym profesjonalizmem jakim wspomniano o porodzie naturalnym, nie ma słowa o cesarskim cięciu. Chyba nikt nie wątpi w to, że poród cesarski również daje nam możliwość odkrywania wspaniałego macierzyństwa.

...pewne rzeczy powinny być karalne. Szerzenie bzdur w sprawie zdrowia, na ten przykład. Książka, jako dopełnienie tzw. "naukowych" "wykładów", które miałem przyjemność, jest wisienką na torcie cynizmu.

Pamiętam wspaniałe, pełne ciepła i zrozumienia kobiecych potrzeb, wywiady z autorką na łamach prasy, dlatego sięgnęłam po tę książkę. Niestety lektura bardzo mnie rozczarowała. Nie mogłam uwierzyć, że książkę tę napisała dyplomowana ginekolożka, gdyż krytykowana jest w niej przede wszystkie współczesna medycyna, w tym badania stanu zdrowia płodu. Porady praktyczne dotyczą głównie zdrowego żywienia i jest to z pewnością plus książki. Natomiast brak jest informacji na temat trudnych stron macierzyństwa oraz możliwych zagrożeń dla zdrowia kobiety i dziecka, jakich ciężarna powinna być świadoma. Książka może być interesująca lekturą dla osób zainteresowanych medycyną naturalną i mistyczną stroną macierzyństwa.

Bardzo wiele przydatnych informacji, wiele interesujących faktów.

Bardzo wiele przydatnych informacji, wiele interesujących faktów.

Bardzo przydatna książka. Dobrze przygotowuje do porodu, macierzyństwa. Polecam.

Polecam przyszłym mamom.
Książka ta otworzyła mi oczy na wiele utartych i niby oczywistych kwestii dotyczących głównie porodu i opieki nad niemowlęciem.

Polecam przyszłym mamom.

Świetny poradnik dla każdej przyszłej mamy - jak w sposób humanitarny i zgodny z naturą podejść do ciąży, porodu i opieki nad maluszkiem. Polecam!

Zaglądam do książki często, bardzo wiele praktycznych i prostych porad,nie tylko na czas ciąży.

• Położnictwo
  • Kiddo
  • Macierzyństwo
  • Dziecko

Dodaj cytat z książki Odkrywam macierzyństwo