Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków

Okładka książki Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków Barbara Supeł
Okładka książki Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków
Barbara Supeł Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zielona Sowa
2020-01-01
2020-01-01

Okładka książki Najlepsza zupa na świecie Mar Ferrero, Susanna Isern
Najlepsza zupa... Mar Ferrero, Susann...
Okładka książki Tata Oli już nie chce być dorosły Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Tata Oli już n... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Szym Pansik ma zły humor Max Lang, Suzanne Lang
Szym Pansik ma... Max Lang, Suzanne L...
Okładka książki W Robaczkowie Katarzyna Biegańska, Monika Suska
W Robaczkowie Katarzyna Biegańska...
Okładka książki Złodziej liści Alice Hemming, Nicola Slater
Złodziej liści Alice Hemming, Nico...
Okładka książki Przytulozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Przytulozaur Rachel Bright, Chri...

2047
1983

Książka "kapitan Kiwi. Pogromca Straszków" Barbary Supeł zabiera nas do świata pewnego ptasiego bohatera, który pokazuje, że nie trzeba mieć super umiejętności.
Książka napisana rymem, zabawna i ciepła.
To książka, która pomoże, gdy mamy obawy, rozbawi, gdy się smucimy i natchnie nas nadzieją, gdy będziemy jej potrzebować. Zwykle przeraża nas to, czego nie znamy.
To jedna z tych książek, które można dodać na swoją półkę i wracać do niej co jakiś czas.

Książka napisana rymem, zabawna i ciepła.
To...

Gdyby miał półkę o nazwie the best dla dzieci z pewnością by się na niej znalazła. Świetna książka dla najmłodszych, humorystyczna, zabawna, lekka, ale niosąca ważne przesłanie. Przesłanie aby zaczynać rozumieć swoje lęki. Próbować je nazywać i przezwyciężać. Dlatego jest tak mocno uniwersalna. Boimy się tego czego nie znamy, albo poznaliśmy i się skrzywdziliśmy, albo poznaliśmy jedynie w wyobrażeniach i te nakazują nam się lękać. Kiwi pomaga pokonać lęki innym, sam je mając. Na końcu mierzy się ze swoim lękiem. Udaje się tylko w bajkach. Tak – dla tych co w bajkach pozostają. Inni mierząc się z życiem swoje lęki pokonują albo oswajają. W każdym razie nie sterują ich życiem. Opowieść o Kiwi jest dla każdego z nas.

Książka jest napisana w przystępny sposób dla dzieci i zawiera wartościowe przesłanie. Z pewnością Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków może być ciekawą propozycją dla dzieci lubiących opowieści o superbohaterach i fantastycznych przygodach.

Każdy z nas czegoś się boi. Jedni wysokości, inni ciemności… Czasem boimy się czegoś i nawet nie wiemy, dlaczego. Jak zatem oswoić swoje lęki i strachy? Chyba mam dla was rozwiązanie. Poznajcie Kapitana Kiwi!

Kiwi to ptak. Nielot. Mieszka w małej kawalerce i ćwiczy bieganie. Ma jednak wielkie marzenie. Chciałby latać! W tym celu sprawia sobie kostium Superbohatera. Zaczyna przygotowania, by spełnić swoje marzenie - ćwiczy przed lustrem ciosy i wymachy. Wówczas to słyszy wołanie o ratunek. Bez zastanowienia rusza na pomoc. Ratuje Mewę z kąpielowej opresji, gdy ta w obawie przed potworem, boi się wyciągnąć korek z wanny. Po brawurowo przeprowadzanej akcji ratunkowej, Kapitan Kiwi słyszy kolejne wołanie o pomoc… Wkrótce po okolicy roznosi się wieść o nieustraszonym Kapitanie. Czy Kiwi, ratując innych, przełamie swój strach i w końcu wzbije się do nieba?

"Kapitan Kiwi pogromca straszków" to rewelacyjna książka, która rozprawia się z wszelkimi dziecięcymi strachami i lękami. Opisane ptasie lęki są jednocześnie lękami, które z pewnością znane są niejednemu dziecku. Dzięki temu najmłodszym będzie łatwo utożsamić się z opisywanymi wydarzeniami. Kiwi pokazuje, że swoje lęki łatwiej pokonać, gdy komuś o nich opowiemy. Bo przecież łatwiej przegonić strachy, gdy obok wspiera ktoś bliski.

Mocną stroną tej książki jest tekst. Płynny i rytmiczny, autorstwa Barbary Supeł (znanej z fantastycznych tłumaczeń zwierzęcej serii),zachwyca absolutnie! Wraz z dynamicznymi ilustracjami Agaty Dobkowskiej, tworzą całość, którą jestem totalnie oczarowana. Ta książka ma wszystko na swoim miejscu - świetny tekst, piękne ilustracje, humor i lekkość. Bez uniesień i metafor, za to z prostym i mądrym przesłaniem.

Każdy ma jakieś kompleksy, widzi w sobie jakieś wady, ma niespełnione marzenia. Kiwi marzył o…lataniu. Zamiast jednak smucić się, postanowił zamówić sobie kostium superbohatera, aby w nim pokonywać rozmaite trudności.

Szybko nadarzające się okazje dawały Kiwi możliwość wykazania się i niesienia pomocy w najróżniejszych opresjach. Nawet jeśli dla nas mogły być błahe, dla innych były one niewątpliwie utrapieniem. A pomaganie przyjaciołom dodawało naszemu bohaterowi skrzydeł, bo właśnie wtedy, gdy mamy obok przyjaciół wszelkie niepokoje i obawy tracą na swojej mocy.
Kapitan Kiwi, to prawdziwie ptasi bohater, nie musi zatrzymywać pociągów, ani łapać przestępców, wystarczy, że jest obok, wspiera i dodaj otuchy.
To książka, która pomoże, gdy mamy obawy, rozbawi, gdy się smucimy i natchnie nas nadzieją, gdy będziemy jej potrzebować. Napisana rymem, kolorowa, ciepła i zabawna. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Czy mały Kiwi może stać się superbohaterem i pomagać innym? A co z jego własnymi marzeniami i lękami? Poznajcie tą rymowaną i ładnie ilustrowaną opowieść, która dodaje odwagi, a nawet skrzydeł.
Kiwi marzy o lataniu, ale się boi. Pewnego dnia wpada na genialny pomysł. Czas przegnać strachy, a pomoże mu w tym z pewnością strój bohatera.
Już ma rozpoczynać trening, kiedy słyszy wołanie. Najpierw pomocy potrzebuje mewa, potem pelikan, który boi się, że go szampon będzie szczypał w oczy. Znalazł się też struś bojący się ciemności czy maskonur, który nie umie zejść z drabinki.

Kiwi wszystkim chętnie i dzielnie pomaga. Jednak okazuje się, że sam potrzebuje pomocy. Czy ktoś teraz pomoże jemu?

To bardzo wesoła książeczka z rymowanym tekstem i ładnymi ilustracjami. Opowiada o strachu i o tym, że każdy się czegoś boi, nawet nasz dzielny Kiwi. Jednak strach to jest coś, co można przezwyciężyć. Czasami to my możemy pomóc komuś, a czasami to ktoś pomaga nam.

Świetnie bawiliśmy się podczas lektury. Żartobliwa, z humorem i rymy, które są dobrze spasowane i wpadają w ucho, ta książka to fantastyczna pozycja do wspólnej lektury na głos. Dla dzieci w wieku 4+.

Już ma rozpoczynać trening, kiedy...

Mały nielot Kiwi ma dosyć swoich lęków, postanawia rozprawić się z nimi raz na zawsze. Przyodziewa pelerynę superbohatera, gdy nagle słyszy wołanie o pomoc. Bez chwili wahania rusza na ratunek. To mewa siedząc w kąpieli w wannie pełnej już zimnej wody boi się, że wessie ją rurociąg potworek. Gdy Kapitan Kiwi upora się z tym problemem rozlega się kolejne wołanie. Okazuje się, że pracy dla superbohatera jest dużo, większe i mniejsze straszki czają się dosłownie wszędzie. Kapitan Kiwi ma ręce pełne roboty pomoże m.in. kaczuszkom przejść na drugą stronę ulicy, gołębiowi opanować trudną sztukę jazdy na rowerze, flamingowi nie bać się burzy, a strusiowi ciemności. Aż wreszcie trzeba będzie pomóc Maskonurowi, który wdrapał się na drabinkę i ma problem z zejściem. Kapitan Kiwi dziarsko wskaże mu drogę, zapominając, że sam ma lęk wysokości. Czy Kiwi pokona swój strach i jak się skończy ta przygoda? Przekonacie się sięgając po tę książkę.

To świetna wierszowana (muszę przyznać, że autorka umie w rymy) opowieść o pokonywaniu własnych lęków i słabości. Obłaskawia popularne dziecięce strachy m.in. strach przed ciemnością, burzą, lęk przed nieznanym, strach przed upadkiem. Kapitan Kiwi rozprawia się z nimi na wesoło i z humorem, a ptasi bohaterowie wywołują uśmiech na twarzy małego czytelnika. Czyta się lekko i płynnie, a całości dopełniają fantastyczne ilustracje.

I nie ważne czy Twoje dziecko jest odważne (tzw. hej do przodu) i przebojem zdobywa świat, czy raczej jest ostrożne i z dystansem podchodzi np. do nowych spraw. Pogromca Straszków Kapitan Kiwi jest dla każdego. Bo każdy ma prawo czasem się bać. Strach jest naturalną emocją, towarzyszy nam, na każdym etapie rozwoju i "nie ma w tym obciachu". Grunt, to nie pozwolić aby strach kontrolował nasze życie i starać się pokonywać swoje lęki. A pokonywanie ich razem jest dużo prostsze i łatwiejsze.

• Czytam z synami
  • Maks
  • Dla dzieci, Poziom 0
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków