Etiopia

Okładka książki Etiopia
Martyna Wojciechowska Wydawnictwo: National Geographic Seria: Kobieta na Krańcu Świata literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Kobieta na Krańcu Świata
National Geographic
2013-01-23
2013-01-23
podróże etiopia Kobieta na krańcu świata

więcej Więcej

Krótka i treściwa.

Zdecydowanie wolę patrzeć na Martynę na ekranie. To fantastyczna postać. Uzbraja w kobiecą siłę, w książce aż tak tego nie czułam. Mimo wszystko, da się przeczytać.

Książeczka "Etiopia" zupełnie przeciętna. W całości poświęcona jaskrze i innym chorobom oczu prowadzącym do ślepoty, a przez to tematyce okulistycznej i pomocy lekarskiej w Etiopii. Książka niczym nie zachwyca, na tle innych książek z tej serii dosłownie na granicy przeciętności. Raczej nie polecam, można przeczytać jak już wpadnie w ręce.

Piękne, wzruszające historie zwykłych ludzi, często na granicy ubóstwa, którzy mimo wszystko potrafią być wdzięczni Bogu i cieszyć się z tego, co posiadają.

Nadal pamiętam jak bardzo wzruszył mnie ten odcinek, gdy jakiś czas temu widziałam go w telewizji i teraz po przeczytaniu tej krótkiej książki czuje się poruszona jeszcze bardziej, gdyż dopiero teraz pojęłam istotę ślepoty (mam znajomych, którzy są daltonistami, ale przecież (jak sami mi powiedzieli, kiedy opowiadałam im o tej książce) nie ma co porównywać ich sytuacji do...

No i po raz kolejny chciałabym Was zaprosić na wyprawę w nie znane. Do kraju, w którym ukryta jest Arka Przymierza, a Nil Błękitny tworzy niesamowite wodospady... Wiecie już gdzie to jest? Tak, to Etiopia. Jeden z najuboższych krajów na świecie. Miejsce, w którym ludzie borykają się z problemami, o których my dawno zapomnieliśmy.

Martyna Wojciechowska, autorka tejże...

Dla czytelników o mocnych nerwach.

• Podróże
  • Podróżnicze