Futbol - historie prawdziwe

sport
Wydawnictwo Olesiejuk
2012-01-01
2012-01-01

Spis futbolowych historii z Polski, Europy oraz Ameryki Południowej. W książce tej przeczytałem wiele ciekawych anegdot oraz zdarzeń, o których wcześniej nie słyszałem. Za wadę uważam zbyt częste demonstrowanie swojego antykomunizmu przez autora, który czasami na siłę uzupełnia tym anegdoty związane z futbolem w PRL. Jednak poza tym książka okazała się bardzo ciekawa.

Czy futbol może być piękny - tak. Czy 22 facetów goniących po boisku za skórzanym balonem może wzbudzać emocje - tak. Czy opisanie tego przez pana Wołka może pobudzić wyobraźnię - tak. Trzy razy tak dla książki, nie tylko dla fanów pana Tomka.

Naprawdę z rzadka tak miewam przebywając na lubimyczytac.pl, ale zastanawiam się: kto dał książce Wołka mniej niż 7/10?! Sam długo się do niej zabierałem, była na półce jako jedna z książek z Biedronki, którą kupiłem sobie przy okazji i zapewne nic nowego się nie dowiem. Nic bardziej mylnego. Jedna z najlepszych książek, jakie miałem okazję czytać, traktująca o historii piłki nożnej. Pomijając herezję, jaką jest niestawianie Messiego na czele panteonu - prawdopodobnie najbardziej pozytywna czytelnicza niespodzianka 2020 roku.

Jako wielki fan piłki nożnej, o tej książce napiszę tak... Futbolowa praksięga. Opowiada o światowej piłce ale i tej POLSKIEJ, o minionych latach. Młody szczawiu kup tą książkę, dowiesz się kim zachwycali się Twoi idole. Anegdoty, historyjki, dużo zdjęć to plusy tej ciekawej książki.

książka jak narkotyk - uzależnia :)

książka jak narkotyk - uzależnia :)

Krótkie, ale bardzo ciekawe teksty.

Krótkie, ale bardzo ciekawe teksty.

• Piłka nożna
  • Sport