Kup teraz - 1 oferta w cenie od 23.80 zł do 23.80 zł

Humphrey Bogart. Twardziel bez broni

Stefan Kanfer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Tough without a gun : the life and extraordinary afterlife of Humphrey Bogart
Bożena Markiewicz
Wydawnictwo Dolnośląskie
Humphrey Bogart aktor wspomnienia
Tough without a gun : the life and extraordinary afterlife of Humphrey Bogart
biografia, autobiografia, pamiętnik
Bożena Markiewicz
Humphrey Bogart aktor wspomnienia

Sama postać Bogiego bardzo ciekawa, a książka trochę mniej (po co streszczać filmy z jego udziałem?).

Za mało zdjęć i niepotrzebne spoilery w opisach filmografii.

Bardzo nudna. Jak na biografię za mało inforamcji o aktorze, a za dużo historii kina i pobocznych wątków co powoduje, że ciężko się ją czyta. Duże rozczarowanie.

Ostatnio czytałem o mafiozie, który większość swoich spraw załatwiał przy użyciu siły i broni, czyli "Luckym" Luciano. Dziś napiszę o innym twardzielu, który broni nie używał a do dziś pozostaje ikoną męskości. Zapraszam na recenzję książki przedstawiającej życie i twórczość najlepszego aktora w historii światowego kina - "Humphrey Bogart. Twardziel bez broni" Stefana...

W poszukiwaniu straconego mężczyzny. Lekarstwo na współczesną miałkość i antyasertywność facetów.

Na półkach: , , , , ,

Hm, mam z tą książką problem. Nie do końca jestem w stanie określić, dlaczego mi nie podeszła (pomijając kwestie pojawiających się miejscami błędów gramatycznych i stylistycznych, które utrudniały czytanie), mimo iż pochłonęłam ją dość szybko.

Może to kwestia tego, że Kanfer po wszystkich tematach (czy to chodzi o filmy Bogarta, czy ludzi) się prześlizguje, niczego nie...

Kinomanów z całą pewnością nie trzeba zachęcać do lektury Twardziela bez broni. Wpływ kreacji aktorskich Bogarta znacznie wykracza poza ramy czasowe, w których był czynny zawodowo. Na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci teksty kultury wypełniły się cytatami i odniesieniami do bohaterów filmów takich, jak Wielki sen czy Mieć i nie mieć. Określony rodzaj postaci, w jakie się...

• Biografia
  • 2014