Historia prawdziwa kapitana Haka

Okładka książki Historia prawdziwa kapitana Haka
Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk literatura dziecięca
literatura dziecięca
La Verdadera Historia Del Capitàn Garfio
Firma Księgarska Olesiejuk
2012-11-07
2012-11-07
978-83-7844-575-3
Marzena Radomska
przygodowe historyczne

Opowiedziana niczym baśń (w połączeniu z powieścią). W magiczny sposób przenosi do innego świata.

O istnieniu tej książki dowiedziałam się całkiem niedawno, a że od zawsze bardzo lubiłam postać kapitana Haka to musiałam się zapoznać z tą historią.
Spodziewałam się opowieści zmierzającej w nieco innym kierunku, ale ta książka pozytywnie mnie zaskoczyła!
Z racji, że „Prawdziwa historia kapitana Haka” skierowana jest raczej do młodszych czytelników napisana jest prostym i...

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Mimo iż ma być książką skierowaną do dzieci, to i straszy czytelnik może ją przeczytać. Akcja toczy się dość wolno, chociaż dzieje się dość sporo, jak na ilość stron.

Nie spodziewałam się po tej książce zbyt wiele a tu proszę! Bardzo mile mnie zaskoczyła. Ponadto wiele ciekawych rzeczy się z niej dowiedziałam. Książka jest lekka w czytaniu, bardzo przyjemna i pobudzająca wyobraźnię. Idealna na letnie podróżowanie myślami w odległe krainy !

Gdy zaczęłam czytać "Historię prawdziwą kapitana Haka"
autorstwa Pierdomenico Baccalario, poczułam jak gdyby cofnął się czas.
Znów jestem nastolatką i pochłaniają mnie najlepsze powieści przygodowe
Juliusza Verne'a, Marka Twaina, Jamesa Curwooda, Daniela Defoe, Jonathana Swifta,
Zbigniewa Nienackiego, któregoś Aleksandra Dumas'a i innych.

Potem to wrażenie nieco osłabło,...

Przyjemna lektura! I nie rozumiem dlaczego o tej książce się nie mówi :x Szkoda bardzo, bo warta przeczytania! Lekka, przyjemna i z fajną akcją.

Naprawdę ciekawa pozycja, tylko szkoda, że jest napisana dla młodszych, bo gdyby dać to dla dorosłych, na pewno cała historia byłaby bardziej rozbudowana, barwna i emocjonująca.
Mimo to książka jest naprawdę świetna. Najpierw zauroczyła mnie oprawa, potem pięknie zdobione strony powieści, aż w końcu opowieść o Jamesie Fry'u, młodym chłopcu, który uciekł z domu, by poczuć...

Całkiem fajna, wciągająca historia chłopca, który porzucił matkę, żeby pływać na okrętach. Czyta się szybko i przyjemnie, choć podobałaby mi się dużo bardziej, gdyby autor oprócz początkowych lat przygód Jamesa, opisał też jego losy gdy był dorosły, a nie przeskoczył nagle o trzydzieści lat. Tym zabiegiem byłam rozczarowana. Nagle z młodego mężczyzny stał się doświadczonym...

Bardzo fajna i przyjemna książka, młodzieżowa...podejmująca alternatywne podejście do tytułowego kapitana Haka. Przyjemnie i szybko się czyta. Relaksująco spędziłem z nią czas. :)

Bardzo fajna książka. Podobało mi się to jak autor wymyślił całą historię.

• Chcę w prezencie
  • 2013