Ral's Woman

Okładka książki Ral's Woman Laurann Dohner
Okładka książki Ral's Woman
Laurann Dohner Wydawnictwo: Ellora's Cave Cykl: Zorn Warriors (tom 1) fantasy, science fiction
Zorn Warriors (tom 1)
Ellora's Cave
2009-09-04
2009-09-04
9781419924064
Science Fiction Romance Paranormal +18

Nie jest to książka wysokich lotów i nie można się po niej dużo spodziewać. Chyba nikt sięgając po nią nie oczekuje że to będzie arcydzieło. Główny bohater mnie trochę irytował. Oczywistym jest, że w książce tego typu bohaterowie się w sobie zakochają, ale tutaj ta miłość jak dla mnie zbyt sztuczna.

Co jak co ale mi książką bardzo się podobała ponieważ była zupełnie z innej beczki. Od samego początku wciąga. Ariel została porwana przez kosmitów w celach rozrodczych. Gdy okazało się że nie pasuje do niebieskich stworków postanowili oddać ją swoim górnikom którzy pracują i wydobywają dla nich paliwo. Ariel była nagrodą dla mężczyzny który zwycięży w walce. Wygrał najsilniejszy RAL. Wyglądał jak dobrze zbudowany i wielki człowiek z kłami. Mężczyzna pałał szacunkiem między pozostałymi. Okazało się że jest jak by księciem na swojej planecie na którą planuje uciec że swoim ludem i z Ariel jako swoją kobietą. Dalszych losów nie zdradzam a bardzo polecam.

Nie wiem co napisać. Po rewelacyjnym Nowym Gatunku pani Dohner uznałam, że sięgnę po kolejną serię jej autorstwa.
Ta książka była... dziwna. Ogólnie relacje i to wszystko co się dzieje jest pomieszane i...
Mamy tu międzygalaktyczny romans-erotyk. Dużo seksu i warczenia (które potem już mnie denerwowało). Ariel - ziemianka, zostaje porwana przez obcych, którym brakuje kobiet by się rozmnażać. Okazuje się nie być kompatybilna, więc porywacze oddają ją innym porwanym z rady Zorn. Ten, który wygra walkę ma być jej właścicielem. Staje się nim Ral - jak się później okazuje, wysoko postawiony w swoim społeczeństwie.
Między nimi bardzo szybko budzi się "miłość". Trochę za szybko jak dla mnie, ale książka to typowy zapychacz czasu, albo sposób na śmiech i relaks.
Potem robi się ciekawie, gdy uciekają, docierają na jego planetę i jest... Ciekawie.
Ogólnie pomysł na fabułę mi się podoba, nawet bardzo. Trochę brakowało mi dopracowania, ale warto było przeczytać. Sięgnę po kolejną część.

Szybko się czytało. Oczywiście się pośmiałam- sceny erotyczne są i to jakie! Na jeden wieczór do przeczytania :) Szkoda, że taka krótka seria. Warto przeczytać :) Gorąco polecam :)

Autorka swoje książki utrzymuje w podobnym klimacie, stąd albo się lubi albo nie. To krótka seria, ale świetna, relaksująca i ciekawa.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Lekka książka fantastyczna (choć to zbyt wielkie określenie) o zabarwieniu erotycznym. Ariel zostaje porwana z Ziemi, a potem to już przeżywa najwspanialsze orgazmy we Wszechświecie.
W pewnym momencie książka staje się naprawdę zabawna, kiedy wojownicy z Planety Zorna mają pomysł mogący zasadniczo wpłynąć na stosunki międzyplanetarne. Wykorzystują go co można przeczytać w pozostałych częściach.

Lekka opowieść o kosmitach, która fajnie się czyta. Taki romansik miedzygatunkowy... Oczywiście nie ma co wymagać rozbudowanej akcji ani skomplikowanych osobowości ale nudy nie ma. Polecam na raz!

Książka mi się podobała.
Odniosę się do opinii kowaleczki: było jasno napisane, że kobiet jest niewiele mniej niż mężczyzn na Zornie (aczkolwiek wystarczająco),a tylko bogaci mogą sobie pozwolić na kilka "pomocy domowych", pozostali korzystają, jak się wydaje z tamtejszych "domów publicznych". Co do zachowania głównej bohaterki - no cóż wyraźnie jest podatna na urok głównego bohatera. Takie opowieści traktuję z przymrużeniem oka, jak większość romansów z resztą(a może wszystkie !!!!). Dobrze się czyta, książka fajna, podobnie jak cały cykl - obecnie składający się z 5 części.
Zachęcę was, że kolejne części są lepsze... :)

Książka mi się podobała.

Nie jest to książka wysokich lotów, nie rozgrzała mnie też za bardzo. Sięgnęłam po nią z nastawieniem, że będzie gorąco i namiętnie, a tu ani gorąco, ani też za bardzo ciekawie. Styl pisania bardzo przeciętny, akcji praktycznie brak, zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu seria Grabbed Lolity Lopez, ale po dwójkę sięgnę z ciekawości, skoro ma wyższą ocenę :-).

Książka miała duży potencjał, ale niestety trochę się zmarnował. Zdaję sobie sprawę, że w tego typu książkach chodzi o jedno, ale brakowało mi bardziej rozbudowanych opisów, więcej akcji i realniejszych postaw bohaterów. O ile Ral był jeszcze do wytrzymania to Ariel była bardzo sztuczna z tą swoją miłością. Oczekiwałam, że porwana kobieta będzie mniej chętna na początku;-) Nie bardzo również podobał mi się wątek "wypłynięcia" ich filmiku w sieci.
Generalnie to uważam, że pomysł świetny, ale słabo zrealizowany. Nawet czytając takie książki lubię jak wszystko "trzyma się kupy" - opisy obcej planety i jej funkcjonowanie to dla mnie ciekawe fragmenty. Dlatego też irytuje mnie brak logiki - kobiet jest mniej, ale jednocześnie każdy mężczyzna ma 2-3 tylko dla siebie...
Mimo wszystko polecam:-)

• 2015