Amerykański zabójca

Okładka książki Amerykański zabójca
Vince Flynn Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Mitch Rapp (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2012-10-17
Arkadiusz Nakoniecznik

Okładka książki Lethal agent Vince Flynn, Kyle Mills
Ocena 0,0
Lethal agent Vince Flynn, Kyle M...
Okładka książki Enemy of the state Vince Flynn, Kyle Mills
Ocena 0,0
Enemy of the s... Vince Flynn, Kyle M...

Okładka książki Wektor zagrożenia Tom Clancy, Mark Greaney
Ocena 7,3
Wektor zagrożenia Tom Clancy, Mark Gr...
Okładka książki Przeciw wszystkim wrogom Tom Clancy, Peter Telep
Ocena 6,8
Przeciw wszyst... Tom Clancy, Peter T...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Moje pierwsze spotkanie z autorem wyszło bardzo pozytywnie . Typowa powieść o wojnach agend szpiegowskich , ale napisana w niekonwencjonalny sposób . Młody chłopak , którego dziewczyna ginie w zamachu terrorystycznym poprzysięga zemstę wstępując do organizacji rządowej . Normalny , wysportowany młodzieniec staje się bezwzględnym zabójcą. Jak na debiut literacki, trzeba przyznać mocna pozycja .

Książka w stylu "Zabili go i uciekł". Jak zwykle w tego typu historii, mamy do czynienia z bohaterskimi i dzielnymi amerykańskimi agentami, którzy walczą z wszelkim złem na całym świecie. Książkę czyta się bardzo szybko, nie mamy tutaj zbędnych i długich opisów.

Jak dla mnie jest to pozycja, która stanowi ciekawą rozrywkę. Jednak nie dorównuje ona klasyce gatunku, czyli serii o Jasonie Bournie.

Mówi się, że to Rosja jest mistrzem propagandy, ja oddaje palmę pierwszeństwa Amerykanom. Gdyby sobie o nich wyrabiać opinię na podstawie tej książki, to są oni dzielni, bohaterscy, genialni, nieomylni, jedyni sprawiedliwi w okrutnym świecie i nie zabijają piesków. Zbawcy świata, klękajcie inne narody:) Przeczytałam do końca, ale książka jest tak przewidywalna, że zastanawiam się, czy nie było szkoda mojego czasu. Do przeczytania i zapomnienia.

Od dłuższego czasu miałam ochotę na książkę o tematyce szpiegowskiej. I tak trafiłam na pozycję Vinca Flynna. Spotkanie bardzo udane. Odpowiada mi narracja autora. Poza tym książka zawiera także elementy sensacyjne oraz psychologiczne. Postać głównego bohatera Mitcha Rappa jest bardzo wyrazista, chwilami nawet zbyt wyrazista. Ale to młody agent, musi jeszcze nabyć ogłady, udoskonalić swoje umiejętności. Zakładam, że w kolejnych tomach cyklu bohater będzie tylko lepszy. Wartka akcja, nasilające się napięcie i wszechobecna polityka. Polecam sympatykom gatunku. Ja z chęcią sięgnę po kolejne książki autora.

Bardzo fajna sensacja szpiegowska. Proszę nie róbcie sobie tego i nie oglądajcie filmu!

Fajna, szybko się czyta, ale nic specjalnego. Ot, kolejna opowieść o genialnym chłopaku, który od urodzenia jest kotem stworzonym do wielkich rzeczy. Brak tu finezji, realizmu, rozmachu.

Nowy bohater w starym szpiegowskim stylu.

Nowy bohater w starym szpiegowskim stylu.

Kocham całą serię o Mitchu Rappie, to mój ulubiony bohater książek sensacyjnych. Świetnie napisana książka.

Jeśli oczekujesz, że w książce znajdziesz wszystko to co było pokazane w filmie, to się rozczarujesz. Książka jest lepsza, pod każdym względem.

Słuchało się tej opowieści fantastycznie. Znakomita rozrywka do samochodu. Trochę podobne do Jacka Reachera, pewnie dlatego mi się podobało.

Dodaj cytat z książki Amerykański zabójca