Czarna lista

Okładka książki Czarna lista Brad Thor
Okładka książki Czarna lista
Brad Thor Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Scot Harvath (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Scot Harvath (tom 11)
Black List
Sonia Draga
2013-03-20
2013-03-20
Robert J. Szmidt
thriller morderstwo sensacja kryminał

Lektura zaczęła się wręcz fantastycznie. Byłem zachwycony. Specjalni superagenci, zaawansowane technologie informatyczne, dynamiczna akcja od pierwszego akapitu. Czytałem łapczywie dalej, a tam specjalni superagenci, zaawansowane technologie informatyczne, dynamiczna akcja. W połowie książki poznawałem rzesze specjalnych superagentów, zaawansowane technologie informatyczne, dynamiczną akcję. Ale wtedy zacząłem też pytać, o co tu w końcu chodzi? Superagentów sporo, więc ci dobrzy mylili mi się z tymi złymi. Zwłaszcza, że ich metody wyglądały bardzo podobnie. W każdym razie, w wyniku skomplikowanej intrygi, jedni chcieli przejąć pełną władzę nad USA (czytaj: nad światem),a drudzy im w tym przeszkodzić.
Ludzi, którzy mogli, choćby potencjalnie, zagrozić realizacji planów przejmowania kontroli, ci źli umieszczali na czarnej liście, czyli po prostu wykazie osób do likwidacji. Na listę tę trafiła supertajna organizacja Carltona i jej najlepszy superagent, Scot Harvath. Większość siatki Carltona wylądowała w piachu i teraz Scot Harvath, z pomocą karła Nicolasa, musi uratować świat.

Miało być znakomicie – wyszło średnio.

szpiegowska intryga ,mało akcji,dużo wprowadzenia w temat działania struktur różnych organizacji wywiadu.

Bardzo ciekawa fabuła osadzona w realnych ramach politycznych i społecznych. Dobrze się czyta, ale brakuje mi czegoś, jakichś dodatkowych przemyśleń.

Nie jest zła ta książka, ale lepszy byłby z tego film. Przy końcówce, czułam jakby autor przypomniał sobie, że musi już kończyć. Rozwiązanie akcji za bardzo skondensowane... powinno trwać choć 10 stron dłużej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

73/2017 (A)

73/2017 (A)

Pierwsza książka tego autora i nie ostatnia :).Wszystko akuratne : tempo, intryga i zwroty akcji. POLECAM

Typowa sensacyjna powieść. Ale nie wciągnęła mnie tak jak inne z tego gatunku.

Typowa sensacyjna powieść. Ale nie wciągnęła mnie tak jak inne z tego gatunku.

Interesująca książka, bohaterzy też są całkiem ciekawi, lecz zdarzają się też nudne chwile.

Czytanie może nie było bardzo ekscytujące, ale nie można powiedzieć, że książka mnie nudziła, czy nie wciągnęła. Wydarzenia wytworzyły we mnie potrzebę dowiedzenia się, jak to wszystko się zakończy, choć patrząc na to, jak poważny zamach terrorystyczny groził Ameryce, można było się spodziewać tylko jednego finału. Zbyt wiele się w moich domniemaniach nie pomyliłam, jednakże byłam zszokowana tym, co zrobiono z radą ATS. Nie miało to dla mnie większego sensu, gdyż przez całą powieść bohaterowie walczyli, by między innymi takie rzeczy nie miały miejsca we współczesnych Stanach, a potem sami brali w tym udział i jeszcze byli z siebie bardzo zadowoleni...

"- Jaki wyrok?
- Moim zdaniem kłamie - rzekł Middleton.
- Co mam zrobić?
- Śledź go.
- A jeśli faktycznie kłamie?
- Dodaj go do listy."

Podsumowując, "Czarna lista" była całkiem niezłą rozrywką, cieszę się że mogłam poznać postać Nicolasa. Książka w kilku miejscach, a szczególnie pod sam koniec staje się dosyć kontrowersyjna. Mam nadzieję, że czarna lista to tylko wymysł autora, a nie rzeczywistość. Powieść mogę polecić miłośnikom sensacji, na pewno znajdziecie tutaj coś dla siebie. Zainteresują się nią także ci, którzy lubią akcję, tajnych agentów, a także najnowsze technologie komputerowe.

Niby wszystko jest - międzynarodowa intryga, dobrze wykreowani bohaterowie, trudne do rozwiązania tajemnice, a przede wszystkim dużo strzelanin i ciągłe tykanie zegara odmierzającego czas do nieuniknionej katastrofy. Niestety, brakuje tego "czegoś", co sprawia, że nie można oderwać się od czytania.

• 2015
  • Thriller/sensacja/kryminał