Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata

Okładka książki Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata Kacper Godycki-Ćwirko
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata
Kacper Godycki-Ćwirko Wydawnictwo: Zwierciadło literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Zwierciadło
2013-10-23
2013-10-23
podróże lit. podróżnicza

Książka pokazująca, że trzeba mieć marzenia i warto je realizować. Książka pokazuje że życie to coś więcej niż praca w korpo od 9 do 17.00 i podążanie za trendami i modą. Książka pokazuje że prawdziwy świat jest często tam, gdzie zupełnie go nie szukamy. Wiele osób pisze w opinii że książka jest chaotyczna, dla mnie jest spontaniczna, napisana przez człowieka, który dzielił się swoimi doświadczeniami, a nie pisał książki dla zysku. Dla mnie super

Kacper idealnie trafił w podróżniczy gust wielu ludzi. W styl ucieczki od codziennego zwariowanego życia, jednocześnie próbując, smakując i przeżywając każdy moment najlepiej jak potrafi. Wydaje mi się, że zamiast czytać recenzje i opinie- trzeba po nią po prostu sięgnąć.
Trzeba wejść w ten świat.

Trzeba wejść w ten świat.

Bardzo chaotyczna

Bardzo chaotyczna

Nie piszę opinii na świeżo, bo książkę przeczytałem z rok temu. Dla mnie była tym, czego szukałem czyli nie tylko jakimś dziennikiem podróży, ale również pewną filozofią podróżowania... pewnie bardzo indywidualną... zamierzam wkrótce ponownie do niej zajrzeć ;)

Graficznie pod kątem zdjęć, książka bardzo dobrze wykonana. Podróż sama w sobie ciekawa, ale w sposób w jaki została napisana, bardzo nieprzystępnie. Męczyłam ją długo. Historia bardzo chaotycznie napisana, niespójna. Dlatego podsumowując dla mnie słaba, nie kupiła mnie ta historia.

Ciekawa przygoda, świetnie zdjęcia

Ciekawa przygoda, świetnie zdjęcia

Polski reportaż podróżniczy w świeżym wydaniu

Polski reportaż podróżniczy w świeżym wydaniu

Z książki wzięłam to co mi się przydało. Czyli, że trzeba spełniać swoje marzenia co u mnie oznacza cwał konny nad morzem, podróże w moje miejsca i lot szybowcem. Oczywiście poświęcanie wolnego czasu innym, nauczyłam się tego od dzieci i osób starszych. I ograniczanie ulepszaczy życia, które zabierają mój czas i zdrowie. Każdy z nas ma coś takiego. Jakbym straciła na Kubie tak jak autor 17 kilo to nie wiem co by ze mnie zostało. I oczywiście warto samodzielnie podróżować czasem. Bo wycieczki to przewaga ilości zwiedzania co nie zawsze wpływa na jakość spędzonego czasu.

"Marzycielem może być każdy. Ale nie każdy ma odwagę, żeby spełnić swoje marzenia. Zaryzykować. Działać. Zmieniać. Widzieć więcej.I widzieć więcej. Ruszyć w świat. Poznać. Poczuć. Doświadczyć. Uwierzyć, że wszystko jest możliwe."

W tej książce znaleźć można bardzo barwne opisy, które bez wątpienia zachęcają do odwiedzenia niektórych miejsc na naszej planecie. Mnie lektura pozwoliła również poszerzyć swoją wiedzę na temat turystyki i poznać miejsca, o których wcześniej nie słyszałam, jak na przykład niebezpieczna skała w Acapulco, czy realia Kuby. Pozycja obejmuje także porady praktyczne odnośnie planowania podróży dookoła świata. Podobał mi się rozdział o jedzeniu, który ukazał mi wiele smakowitych nowości. Książka to także skarbnica motywujących cytatów!
Mnie brakowało większej liczby zdjęć, które część tekstu pokazałyby w formie magicznej fotografii. Poza tym książka wydała mi się także zbyt chaotyczna. Przeszkadzało mi przeskakiwanie w czasie - raz teraźniejszość, za chwilę przeszłość. Raz tu. Raz tam. Niekiedy wydawało mi się, że autor podaje sprzeczne informacje - pisał, że wykreśla typowe atrakcje turystyczne z tras swoich podróży, a następnie wspominał o pustyni solnej czy Machu Picchu.
Myślę, że warto przeczytać, aby samemu wyrobić sobie zdanie na temat stylu pisania autora.

Recenzje nastawiły mnie dość pozytywnie do książki, ale tak naprawdę nie ma w niej tego co szukałam - tej głębi przemyśleń.

• Podróżnicze
  • Podróże