Sonety

William Shakespeare Wydawnictwo: a5 Seria: Biblioteka Poetycka Wydawnictwa a5 poezja
Sonets
Wiliam Shakespeare sonety miłość klasyka literatura angielska

Oficjalne recenzje i

Wynalezione w tłumaczeniu

[ 10 ] Link do recenzji

Wzięłam “Sonety” z biblioteki z czystej ciekawości i nie żałuje ani minuty spędzonej na czytaniu ich. Sa tak przepiękne, że przy niektórych nawet zdarzyło mi się uronić łze. Z czystym sercem polecam każdemu

idealne, nawet w polskim tłumaczeniu.

Przyznam, że na początku "Sonety" Szekspira czyta się ciężko, trzeba się dokładnie wgryzać w sens wypowiedzi, by zrozumieć o co chodzi autorowi. Ciężko również początkowo czyta się wyznania miłości mężczyzny do mężczyzny, ale im dalej w głąb "Sonetów", tym mniej się na to zwraca uwagę. A styl całości jest niezwykle poetycki i urzekający. Niełatwa lektura, ale warto przez...

Nie jestem fanem sonetów jednak te są dość zrozumiałe

Kocham tę książkę, to tłumaczenie. Nie ma to jak poeta tłumaczy poetę.

Na półkach: , , , , ,

Kilkanaście sonetów ze zbioru bardzo mnie ujęło, całość zachwyca, choć nie brakuje średniej jakoś utworów, jednak czego innego się spodziewać przy tak dużej ich ilości?

Niestety sonety Szekspira w przekładzie Słomczyńskiego czyta się nijak,słowa połączone są na siłę.Stanisław Barańczak wypada w tym zdecydowanie lepiej.

Podchodzę do tej książki absolutnie bezkrytycznie. Ta piekielna ckliwość i miałkość emocji, to mnie rozkłada na części pierwsze, niszczy moje zapasy cynizmu, roztapia lód otulający serce. Nie umiem się bronić, chcę tej egzaltacji, chcę, by romantyczny dreszcz biegał po moim kręgosłupie.
Nie krzyw się, podrabiany hipsterze, tylko zapal świece, przygotuj czerwone wino i...

Jednym słowem GENIALNE! Dodatkowym plusem jest dwujęzyczność wydania.

I na dodatek świetna płyta Stanisława Soyki.

Dyskusje

• Poezja