Na gorącej fali

Okładka książki Na gorącej fali Janelle Denison
Okładka książki Na gorącej fali
Janelle Denison Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Pokusa literatura obyczajowa, romans
Harlequin Pokusa
Heat waves
Harlequin
2002-01-01
2002-01-01
Iwona Rutkowska
romans literatura dla kobiet harlequin uczucia

Książki z tego gatunku stały się ostatnio moją odskocznią od rzeczywistości. Bo są krótkie, zwięzłe i nie ciągną się jak ciągutki.
Ta historia bardzo mi się podobała. Ian to zdecydowanie mężczyzna, z charakterem, który może mieć powodzenie u kobiet. Ze względu na niego nie chciałam zbyt szybko skończyć książki.
Eryka to silna kobieta, która potrzebuje wsparcia, mimo to jak się wzbrania przed szczęściem. Czytając jej historię nie dziwię się, że miała tyle wątpliwości i ciągły mętlik w głowie.
Historia tych dwoje dała mi nadzieje, że los czasem płata nam figle i podstawia pod nos rozwiązania wszystkich nieszczęść, tylko czasem musimy mieć czas żeby to dostrzec.
Bardzo polecam <3

Eryka to silna kobieta, która potrzebuje wsparcia, mimo to...

Może ja dziwna jestem, ale czytanie o dwóch napalonych na siebie osobach, z czego jedna jest radiową spikerką, a druga powalająco przystojnym słuchaczem, z jeszcze bardziej powalająco brzmiacym głosem, działa na mnie jak środek nasenny 😪
Od początku czytelnik uczestniczy w audycji radiowej, dotyczącej stymulowania seksualnego, orgazmów i całej reszty, nazywanej zbyt dosłownie. Autorka wspomina o napięciu, podtekstach i wyobraźni, ale nie zostawia jej zbyt dużo miejsca.
Raz Eryka poci się z podniecenia, za chwilę traci oddech na widok Iana, po czym zasycha jej w ustach na widok jego pożądania i tak w kółko.
Klimat książki to: ciasna kabina stacji radiowej, pot spływający po ciele (raz z powodu zepsutej klimatyzacji, raz z powodu podniecenia),twarde brodawki u niej i sztywne przyrodzenie u niego.
Chemia leje się po ścianach, a ja tego nie czuje :/ Dlaczego?
Bohaterowie ograniczają się do tego, co dzieje się na antenie radia, jakaś problematyka  dodatkowa niby jest, ale ginie w oparach seksualnych sugestii.
Z przykrością stwierdzam, że było nudno i nie miałam punktu zaczepienia, motywacji, która wodziłaby mnie na pokuszenie, bym chciała jeszcze.

Książka od Jenny (dziękuję, ale to nie moja bajka).

Harlequin, drugi w moim życiu. Opinię o książkach z tego wydawnictwa wyrobiłam sobie już czytając wypowiedzi na forum. Że to skróty. Że po łebkach, że ma się niedosyt po lekturze i wiele innych że.
Po zapoznaniu się z blurbem, jednak do tej pozycji zabrałam się z zainteresowaniem. Zapowiadało się na kawałek dobrej erotycznej lektury. Czy faktycznie?

Powiem tak. Nie rozczarowałam się, co to, to nie. Podchodziłam do książki z nastawieniem że może być fajna, ale nie oczekiwałam cudów po harlequinie. A tu zaskoczenie! To jest kawałek naprawdę dobrej książki ;) Grey niegodny jest czyszczenia jej butów, serio. Tu chemia między bohaterami pojawia się zawsze i to od pierwszego słowa. A jak już się spotykają to płoną okoliczne lasy i co najważniejsze, to czuć.
W ogóle romans zaczyna się tu dość nietypowo i nietypowo początkowo się ciągnie, bo przez… Radio. Ona jest radiowcem a on słuchaczem dzwoniącym co audycja do niej. Ich flirty i prawie że seks telefon mocno pobudzają wyobraźnię.
Oczywiście wielki finał też odbył się na linii ;) i nie chodzi mi o finał w sensie erotycznym :P
A i tak w ogóle wykorzystywanie każdego wydarzenia jako tematu audycji przez Erykę przypomina mi troszkę zachowanie Cinka z serialu Teraz albo nigdy. Takie luźne skojarzenie ;)
W ogóle Ian (samo imię jest obietnicą ;)) to facet marzenie, książę z bajki, cud nad cudami. Przystojny, dowcipny, inteligentny, dba o ukochaną i w ogóle ach i och. Eryka też jest bohaterką którą się lubi, dziewczyna po przejściach, dająca sobie sama doskonale radę.
Oczywiście musiał być motyw matki mimozy i rzeszy ojczymów śfiń, ale występowało to w tak znikomej ilości że było ok. Nie przesadzone, ale dla nadania jakiegoś tła.
Na dodatek upały za oknem pomogą przenieść się do upalnego Chicago, a sceny erotyczne rozgrzeją nas jeszcze mocniej. Włączcie wiatraki do czytania :P
W ogóle historia była dość przewidywalna, ale dobra i czas spędzony z nią nie był czasem straconym. Zaskoczeniem dla mnie było to że przy harlequinie można się tak dobrze bawić. I nie czuć wielkiego niedosytu ;)

Powiem tak. Nie...

• Harlequin
  • 2015
  • Proza
  • Polecanki - romansoholiczki.pl

Dodaj cytat z książki Na gorącej fali