W blasku słońca

Okładka książki W blasku słońca Diana Palmer
Okładka książki W blasku słońca
Diana Palmer Wydawnictwo: HarperCollins Seria: New York Times Bestselling Authors: Romans literatura obyczajowa, romans
New York Times Bestselling Authors: Romans
Magdalena Jędrzejak, Weronika Żółtowska
romans miłość

Przeczytałam Skrywane marzenia. Dosyć ciekawa książka

Przeczytałam Skrywane marzenia. Dosyć ciekawa książka

Książka składa się z dwóch starych Harlequinów.

Pod niebem Arizony to nowa wersja książki Kwiat opuncji.
Skrywane marzenia to nowa wersja książki Romans poza kontrolą.

Wszystkie harlequiny Palmer to ta sama opowieść, tylko słowa trochę inne.

Książka składa się z dwóch starych Harlequinów.

Pod niebem Arizony to nowa wersja książki Kwiat opuncji.
Skrywane marzenia to nowa wersja książki Romans poza kontrolą.

Wszystkie harlequiny Palmer to ta sama opowieść, tylko słowa trochę inne.

Książka ta,to tak naprawdę dwa rozbudowane opowiadania o miłości. O losie! Ale one trącają naiwnością.W pierwszej części mamy historię Apacza i białej kobiety.On udaje niedostępnego ,a ona robi ciągle maślane oczy,druga opowieść ma potencjał ale autorka potraktowała ją bardzo pobieżnie ,a mogłoby być naprawdę fajnie.Polecam tyko miłośnikom tego gatunku.

Pierwsza i druga część dość ciekawa,ale brakuje mi zakończenia wątków kryminalnych.Obaj bohaterowie jak gdyby nigdy nic rezygnują z zaangażowania w prace dla ukochanej. Piękne ale książka traci na akcji. Obie części o miłości,najpierw się nie chcę,pot się okazuję,ze się nie chcą bo czują coś do siebie a potem żyć bez siebie nie mogą. Czyta się lekko, przyjemnie i szybko.

"Pod niebem Arizony" bohaterowie, to Jennifer - bardzo dobry i ceniony geolog- i Hunter - wyszkolony i jeden z najlepszych w swoim fachu ochroniarz. Oboje często muszą ze sobą współpracować, pozornie myślą, że nie darzą się sympatią, wręcz wrogością, ale jak się dowiadujemy czytając ona jest nim zauroczona, wpatrzona w niego "jak w obrazek", z czasem zakochana w nim. On natomiast choć się do tego nie przyznaje pożąda jej jak nikogo przedtem, fascynuje go jej inteligencja, choć z początku ocenia ją raczej przez pryzmat jej pięknego wyglądu. Wspólna wyprawa przełamuje w pewnym sensie napięcie panujące między nimi. On z pochodzenia Apacz, wojownik, ona niewinna, uważająca swój wygląd jako swego rodzaju przekleństwo, razem są niczym dynamit. Tyle, że ona zakochana po uszy gotowa walczyć o miłość, ale on "opętany" przez demony przeszłości nie chce wiązać się z białą kobietą, bo uważa taki związek za przegrany.
Ciekawa, wciągająca i burzliwa opowieść. Główny bohater jest dość bezpośredni, nie przebiera w słowach. Jak, dla mnie książka napisana dobrze i sprawia, że nawet w przerwie nad rozdziałami zastanawiałam się, co będzie dalej.
"Skrywane marzenia", to druga historia o dwojgu ludzi, znających się od dzieciństwa, a działających na siebie jak "płachta na byka", Jodie - wrażliwa, zakompleksiona, ambitna dziewczyna o bardzo niskiej samoocenie - i Aleksander twardy, ostry, gburowaty, agent wydziału narkotykowego, darzy sympatią Jodie, ale jej tego nie okazuje, dzieje się wręcz odwrotnie. Ich historia jest pełna zabawnych dialogów, a także akcji.
Po przeczytaniu tej książki mam ochotę sięgnąć po następne autorstwa Diany Palmer.

Naprawdę polecam książki tej autorki. Jeśli chcesz sięgnąć po coś lekkiego i przyjemnego po ciężkim dniu w pracy, a potem w domu z dziećmi... To jest coś idealnego

"Pod niebem arizony" ta książka niezbyt mnie ciekawiła. Czytając streszczenie tego opowiadania oczekiwałam czegoś lepszego. Irytuje mnie zbytnie narzucanie się facetom ale to tylko moje zdanie. Bohater, który był Apaczem bardzo przesadzał z tym swoim pochodzeniem i awersją do białych kobiet. Ogólnie rzecz biorąc książka trochę monotonna.
Natomiast "Skrywane marzenia" bardziej przypadły mi do gustu. Bardzo ciekawe zakończenie, a cała książka zajęła mi zaledwie kilka godzin ;)

Natomiast "Skrywane marzenia"...

Wydaje mi się, że ta książka, na która składają się dwie historie autorstwa Diany Palmer jest jedną z słabszych w jej dorobku. Brak wciągającej fabuły i - co chyba ważniejsze - bohaterów, których można by w jakikolwiek sposób polubić czy zrozumieć.

"Pod niebem Arizony" to historia o tym, co znaczą uprzedzenia, jak bardzo mogą nas zranić. Jennifer i Hunter pragną się, ale równie mocno odpychają. On nie widzi w niej nic poza pewnym wzorem kobiety, a jej brak determinacji, aby walczyć o to uczucie. Czy będą w stanie pokonać rosnące bariery?

"Skrywane marzenia"jest to opowieść oo Jodie, która wciąż kocha młodzieńczą miłością. Tyle że obiekt jej westchnień jest ślepy, nieczuły i bywa bezlitosny. Czy nieśmiała dziewczyna przezwycięży swoją nieśmiałość? Czy Aleksander zrozumie, że tak naprawdę odpycha od siebie, kogoś komu na nim zależy?

,, Pod niebem Arizony
Jennifer, cenionej i doświadczonej geolożce, powierzono przeprowadzenie bardzo ważnych badań na pustyni w Arizonie. Chodzi o odszukanie złóż cennego pierwiastka o strategicznym znaczeniu, którym jest zainteresowana również konkurencja[...]
Skrywane marzenia
Po śmierci rodziców Jodie została zupełnie sama. Studia skończyła tylko dzięki pomocy Aleksandra, wieloletniego przyjaciela. Często jawnie okazywała mu wdzięczność, natomiast starannie ukrywała, że od lat jest w nim zakochana.[...] Tekst z okładki

Diana Palmer, a właściwie Susan Spaeth Kyle napisała pierwszą powieść w 1979 roku. Wcześniej przez szesnaście lat pracowała jako dziennikarka w dziennikach i tygodnikach. Wydała ponad dziewięćdziesiąt książek, które przetłumaczono na wiele języków.

,,Pod niebem Arizony" to opowieść o Jennifer Marist i Philipie Hunterze, pracownikach firmy Ritter Oil Corporation. Od samego początku zapałali do siebie pożądaniem, jednak żadne z nich nie chciało angażować się w ten związek, dlatego cały czas odnosili się do siebie wrogo. Pewnego dnia ich szef, Eugenne Ritter postanowił wysłać najlepszą geolożkę na pustynie w celu odkrycia nowych złóż cennego pierwiastka wzmacniającego metale. Okazuje się, że bohaterowie muszą spędzić ze sobą tydzień na pustyni, z dala od cywilizacji, w dodatku w jednym namiocie. Czy żądza weźmie górę nad rozumem? Czy mimo różnego pochodzenia kulturowego ten związek ma szanse?

,,Skrywane marzenia" to przywołanie losów Jordany Clayburn, która w wieku 17 lat straciła ukochanych rodziców. Jej dalszy byt był możliwy tylko dzięki Aleksandrowi Tyrellowi Cobbowi i jego siostrze Margie. Dziewczyna od najmłodszych lat podkochiwała się w 8 lat starszym bracie przyjaciółki. On jednak nie zwracał na nią uwagi. Co więcej, podczas jednego z przyjęć zaczęli się namiętnie całować i o mało co nie wylądowali razem w łóżku. Następnie Jordie usłyszała rozmowę rodzeństwa, w której mężczyzna wypominał siostrze pochodzenie kobiety. Clayburn niechcący to usłyszała, w dodatku była zazdrosna o nową ,,narzeczoną" ukochanego. Postanawia wyjechać, jednak niespodziewanie do jej firmy przychodzi Aleksander i prosi o pomoc w rozpracowaniu szajki. Czy Jordie zgodzi się mu pomóc? Czy ich niechęć zamieni się w miłość?

Powieść ,, W blasku słońca" łączy motyw agencji, w której pracują wszyscy bohaterowie. W każdej opowieści są inni, jednak przeplatają się niektóre osobowości. Maja też wspólny wątek - bohaterowie są w sobie zakochani od samego początku, jednak żywią do siebie niechęć, żeby ich uczucia się nie wydały.

Książka jest napisana językiem prostym, zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Ja spędziłam z nią udane popołudnie i nie żałuję. Polecam gorąco wszystkim, którzy lubią nieco romansu, nieco wątku kryminalnego. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Moja ocena : 8/10

,, Pod niebem Arizony