Nieszczelna sieć

Håkan Nesser Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Komisarz Van Veeteren (tom 1) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Det grovmaskiga nätet
Data 1. wydania:
2011-05-09
978-83-7554-439-8
Wojciech Łygaś
Czarna Owca
literatura szwedzka Van Veeteren
Det grovmaskiga nätet
Komisarz Van Veeteren (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
978-83-7554-439-8
Wojciech Łygaś
Czarna seria
literatura szwedzka Van Veeteren

Nienajgorsza. Niemniej jak na 1 książkę z cyklu nie wciąga tak bardzo. Po sadze z Walanderem Van Veerten był lekko nijaki. Fikcyjne miasto również nie pomaga. Nie ma jak się wczuć w okolicę (w przypadku Ystadu wchodziłem na mapę google i szukałem ulicy, komisariatu itp. ;) ). Może kolejne części wciągną bardziej. Fabuła książki - całkiem ciekawa.

Zwyczajny kryminał, a przez zabawę z wymyślonym krajem nie czuć nawet tego specyficznego, skandynawskiego klimatu, za który cenimy książki z tej części świata. Ot jakiś tam detektyw z manią wielkości siedzi i duma niczym Hercules Poirot (do którego bardzo mu daleko, nawiasem mówiąc). Nie specjalnie polecam, ale nie jest tak źle by żałować zainwestowanego czasu.

Bardzo przyjemny kryminał. Kolejna książka z tej serii została przeze mnie przeczytania z radością. Uwielbiam tego autora. Akcja jest szybka , sprawna i dynamiczna. Książka idealnie nada się na długi wieczór. Jestem zadowolony z książki.
Polecam

1974

Ostry kac. Migawki dotyczące minionego wieczoru i nocy. Trup w wannie. To poranek jak z koszmaru. A jeśli trupem okazuje się bliska osoba, a mąż, który ją odnajduje nie jest w stanie odtworzyć przebiegu zdarzeń i staje się głównym podejrzanym, a w końcu skazanym?! Chyba trudno sobie wyobrazić, co rzeczywiście przeżywa. A może jednak jest sprawcą, tak jak orzekł sąd?! I...

Lubię ludzi z poczuciem humoru. Ten Autor je ma. Pisze spokojnie, samą fabułę tkając w niespieszny sposób. Mi to pasuje, więc polecam.

Niby ciekawa historia, ale nie było napięcia. Wcześnie można się domyśleć kto jest mordercą. Nie mogłam się wczuć w tą historię.

Zakończenie mnie zaskoczyło. Jestem pozytywnie zaskoczona. Książkę czyta się bardzo szybko, fabuła naprawdę wciąga. Polecam!

Przeczytane z przyjemnością. Jedyne co może przeszkadzać w serii o komisarzu van Veeterenie to bliżej nie określone miejsce akcji tej serii gdzie jako główne miejsce akcji autor wybrał fikcyjne miasto Maardam - pojawia się też i Malbork :-) i dziwaczne nazwiska postaci.

Zaczyna się mocno. Janek Mitter, nauczyciel historii budzi się z ciężkim kacem. Tak wielkim, że początkowo nie poznaje nawet własnego mieszkania. Otrzeźwienie przychodzi dopiero wtedy, gdy w łazience znajduje ciało własnej żony. Nie potrafi powiedzieć co się wydarzyło, wie jednak, że nie on pozbawił ją życia. Bardzo kiepska linia obrony. Jednak prowadzący śledztwo komisarz...

No i zarwałam noc, bo nie mogłam się od książki oderwać. Mimo że nie do końca jestem do takiej konstrukcji kryminału przekonana. Pisarz nie jest zbyt uczciwy względem czytelnika - nie podaje mu tych samych danych, które w pewnym momencie otrzymuje główny śledczy. Stąd też tylko na ślepo i bez jakichś uzasadnionych logicznie podstaw można się domyślać, kto jest przestępcą...

Dyskusje

1 071