Nieszczelna sieć

Håkan Nesser Cykl: Komisarz Van Veeteren (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller 304 str.
Det grovmaskiga nätet

Czarna Owca
kryminał, sensacja, thriller
literatura szwedzka Van Veeteren

Kup książkę

Lubię ludzi z poczuciem humoru. Ten Autor je ma. Pisze spokojnie, samą fabułę tkając w niespieszny sposób. Mi to pasuje, więc polecam.

Niby ciekawa historia, ale nie było napięcia. Wcześnie można się domyśleć kto jest mordercą. Nie mogłam się wczuć w tą historię.

Zakończenie mnie zaskoczyło. Jestem pozytywnie zaskoczona. Książkę czyta się bardzo szybko, fabuła naprawdę wciąga. Polecam!

Przeczytane z przyjemnością. Jedyne co może przeszkadzać w serii o komisarzu van Veeterenie to bliżej nie określone miejsce akcji tej serii gdzie jako główne miejsce akcji autor wybrał fikcyjne miasto Maardam - pojawia się też i Malbork :-) i dziwaczne nazwiska postaci.

Zaczyna się mocno. Janek Mitter, nauczyciel historii budzi się z ciężkim kacem. Tak wielkim, że początkowo nie poznaje nawet własnego mieszkania. Otrzeźwienie przychodzi dopiero wtedy, gdy w łazience znajduje ciało własnej żony. Nie potrafi powiedzieć co się wydarzyło, wie jednak, że nie on pozbawił ją życia. Bardzo kiepska linia obrony. Jednak prowadzący śledztwo komisarz...

No i zarwałam noc, bo nie mogłam się od książki oderwać. Mimo że nie do końca jestem do takiej konstrukcji kryminału przekonana. Pisarz nie jest zbyt uczciwy względem czytelnika - nie podaje mu tych samych danych, które w pewnym momencie otrzymuje główny śledczy. Stąd też tylko na ślepo i bez jakichś uzasadnionych logicznie podstaw można się domyślać, kto jest przestępcą...

Na półkach: , , , , , , ,

Nie mogę powiedzieć, że jestem zawiedziona ale brakowało mi trochę dynamicznej akcji oraz typowej policyjnej roboty. Domyślałam się kto jest mordercą ale nie zrozumiałam dedukcji Van Veeterena. Miałam wrażenie, że wziął swoje wnioski z nikąd. Sam komisarz wzbudził moją sympatię mimo swojego ponurego charakteru. Na pewno sięgnę po kolejne części z tej serii.

Piękno tkwi w prostocie.
Łatwa i przyjemna lektura,napisana prostym językiem z wieloma dialogami i zabawnymi komentarzami. Przypomina oglądanie serialu typu CSI.
Główny bohater zdecydowanie zachęca do kontynuowania czytania książek z jego udziałem.

Polecam bez skrupułów! :)

Lekki, szybko się czytający, z dużą ilością dialogów kryminał. W sumie nic porywającego, skomplikowanego, wartego zatrzymania się na dłużej. Policjant prowadzący dochodzenie "z lekka" nawiązywał swoją osobowością do jedynego i niepowtarzalnego Kurta Mankellowskiego- do pięt mu jednak nie dorastał i dlatego jeszcze się zastanawiam czy tracić cenny czas na kolejne tomy....

Dyskusje

1 019