Teresa Kunegunda Sobieska

Michał Komaszyński Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy biografia, autobiografia, pamiętnik
Państwowy Instytut Wydawniczy
Teresa Kunegunda Sobieska Sobiescy XVIII
biografia, autobiografia, pamiętnik
Teresa Kunegunda Sobieska Sobiescy XVIII

Książka Michała Komaszyńskiego to krótka biografia (129 stron) córki Jana III Sobieskiego i Marysieńki. Nieco informacji o niej można też szukać w dziełach Aleksandry Skrzypietz, w których zajmuje się potomstwem Sobieskich (w „Rozkwicie i upadku rodu Sobieskich” jest bardzo krótki rozdzialik).

Teresa (po matce chrzestnej królowej Francji Marii Teresie żonie Ludwika XIV) ...

2048

Na półkach: , , , , ,

Ciekawa biografia prezentująca losy ukochanej córki Jana III i Marii Kazimiery. W książce zostało ukazane jej burzliwe małżeństwo z Maksymilianem Emanuelem, elektorem Bawarii i namiestnikiem Niderlandów Hiszpańskich, krótki okres sprawowania regencji, pobyt na wygnaniu we Włoszech, wreszcie połączenie z rodziną po dziesięciu latach rozłąki... Książka jest bogato ilustrowana...

• Biografie
  • Historia Polski