Maria Kazimiera d`Arquien Sobieska królowa Polski 1641-1716

Wydawnictwo Literackie
Marysieńka Jan III Sobieski
historia
Marysieńka Jan III Sobieski

Cóż mam rzec, postać kontrowersyjna, ale autor nie do końca obiektywny, do czego niejako będąc historykiem przyczepić się mogę. Nakreśla obraz mlodziutkiej dziewczynki która znalazła się w obcym kraju pod opieką patronki, od razu zakochana w Sobieskim, wydana za kogo innego, teskniąca za Francją i rodziną, która staje się ważnym elementem polityki ówczesnych czasów, zawsze...

Ta lektura to kolejny efekt remanentów w mojej bibliotece. Ciekawe, co ja jeszcze tam znajdę?
Moim skromnym zdaniem, to całkiem niezła biografia postaci znanej większości jako Marysieńka Sobieska. Prof. Michał Komaszyński postarał się dosyć obiektywnie przedstawić postać królowej, która w świadomości i pamięci Polaków nie zapisała się chyba najlepiej.
Autor dość...

• Biografie