Lekcja miłości

Literatura na obcasach
G+J
83-89221-38-1
miłość nauczycielka uczeń

Trochę bełkotliwa lektura, przeczytana w 2004 r.

Trochę bełkotliwa lektura, przeczytana w 2004 r.

Historia ciągnie się niesamowicie, w kółko to samo a na dodatek książka nie ma w sobie żadnego przesłania, bo za każde złamane prawo czy uderzenie kobiety a nawet gorsze rzeczy nic się nie dzieje, nie ma żadnych konsekwencji popełnionych czynów.
Czy tak wygląda życie w Polsce?

Czy tak wygląda życie w Polsce?

Bardzo mnie rozczarowała ta książka. Owszem porusza sprawy polityczne tamtych czasów, które po dziś dzień są aktualne tak samo jak wątki związane z braniem narkotyków przez młodzież czy romans ucznia z nauczycielem ale jak dla mnie akcja zbyt płytka, język może i przystępny dla czytelnika ale miejscami wulgarny, seksistowski. Na pewno nie polecę tej książki innym.

Książka,taka nierówna.
Z jeden strony wątek romnsowy,uczeń plus nauczycielka.
Owszem,zdarza się.Ale,tu warto zwrócić uwagę.Że,to coś więcej niż tylko.
Zwykłe tłuczenie mięcha.
To,ta kobieta chcę być posłanką/
z Krakowa.
A to początek lat 90.
Konserwatyści są w natarciu.Choćby straszna radna Kwiat.

Autor,czasem jednak przynudza.Czasem,niektóre dialogi są jakby na siłę.
Takie niepotrzebne.

Ogólnie książka dobra.

Książka,taka nierówna.
Z jeden strony wątek romnsowy,uczeń plus nauczycielka.
Owszem,zdarza się.Ale,tu warto zwrócić uwagę.Że,to coś więcej niż tylko.
Zwykłe tłuczenie mięcha.
To,ta kobieta chcę być posłanką/
z Krakowa.
A to początek lat 90.
Konserwatyści są w natarciu.Choćby straszna radna Kwiat.

Autor,czasem jednak przynudza.Czasem,niektóre dialogi są jakby na...

Na początku był chaos. W miarę czytania historia zaczęła się rozjaśniać i wciągać mnie w swój świat.

Mam 2 minusy.
1. Nazwiska. Wiem, że to błahe, ale takie "rzeczowe" nazwiska jak Ładny, Mazurek, Kot, Psota, Góral... Ok. Rozumiem jedno-dwa takie nazwiska, ale niemal wszystkie?
2. Zakończenie. Jestem bardzo niezadowolona. Skoro Justyna i tak rozstała się z mężem, co stało na przeszkodzie, by była z Kubą? Chciałabym happy end w tej historii...

Mam 2 minusy.

Jakoś z rezerwą podchodzę do relacji nauczycielka - uczeń. Można iść w tango. Nie przeczę. Ale z własnym uczniem?

Chyba się rozczarowałam. Oczywiście wierzę, że zdarzają się romanse ucznia z nauczycielką, ale tutaj autor trochę się pogubił.

Świetna książka! jedna z moich ulubionych.
Ukazuje ona niespotykanie prawdziwą miłość. Czyta się ją z przyjemnością, ponieważ cała napisana jest dobrze - takim czytelnym językiem. Skłania do refleksji, jest godna tego by poświęcić na nią czas.

Świetna książka! jedna z moich ulubionych.

Powiem, że część pierwsza mnie nudziła ze względu na pana Ładnego - dziennikarza, który pisał artykuły o młodzieży z problemami (tak, nie mogłam się doczekać sedna powieści :D). Nie mogłam się doczekać, aż w końcu zacznie się coś dziać. I doczekałam się. Autor dobrze się spisał, chociaż nieco zdziwiło zachowanie pana Barskiego, gdy się dowiedział czegoś ważnego o swej żonie. Uważam, że zakończenie było doskonałe, ale sama książka nie powala na nogi.

Zadziwiająco dobra, wciągająca historia miłości opowiedziana z różnych perspektyw. Miłości ucznia i nauczycielki. Do ostatniej strony ciekawa byłam, czy będą razem, czy są w stanie przezwyciężyć tą ciężką sytuację. Polecam!

• Domowa biblioteczka
  • Literatura na obcasach