Tempus Fugit, t.1

Okładka książki Tempus Fugit, t.1
Eugeniusz DębskiCezary Frąc Wydawnictwo: Fabryka Słów Seria: Antologie fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Antologie
Fabryka Słów
2006-11-17
2006-11-17

więcej Więcej

Kolejna antologia opowiadań tym razem z motywem przewodnim pod postacią czasu... siedem opowiadań polskich autorów... siedem różnych podejść do tematu z czego trzy do mnie przemówiły...
Osobiście mogę polecić z tego zbioru opowiadania
- Załatwiaczka - Mileny Wójtowicz - krótkie przyjemne i zabawne dla mnie opowiadanie gdzie magowie nie są najwyższą kastą, a jedynie...

Szczerze mówiąc miałam co do tego zbioru wyższe oczekiwania. Oprócz opowiadania Grzedowicza, które znam z innej antologii, bronią się jeszcze może ze dwa inne: Odnaleźć Annę i Załatwiaczka. Najdłuższe z nich - Matka Gromow było dla mnie dość męczące, pozostale nie zapadły mi w pamięć. I to jest chyba najlepsze podsumowanie.

No niestety, słaba!
W innych opiniach czytałam "nierówna antologia"... hmmm to coś powinno się wybijać. Mnie niestety nie porwało żadne opowiadanie. Owszem, były znośne, szczególnie "Zegarmistrz...", "Mało brakowało" i "Szukając Anny", reszta trochę się dłużyła. W ogóle wszystkie opowiadania były dosyć obszerne (szczególnie chwalona przez Was "Matka gromów", przez...

Matka gromów Uznańskiego po "rozbudowaniu" śmiało mogłaby być samodzielną książką.

Bardzo udana antologia, niektóre opowiadania już znałem z innych antologii ew. zbiorów autorskich, ale dalej przyjemnie się je czyta.

Bardzo nierówny zbiór. Wyróżnia sie opowiadanie "Matka Gromów"... no i może jeszcze "Najważniejszy dzień w tym roku"- reszta przeciętna a opowiadanie "Odnaleźć Annę" zdecydowanie poniżej poziomu.

• Fantastyka
  • Antologie