Pierwsza połowa

2012-05-15
2012-05-15
Majdan Doda życie

Okładka książki Dogrywka Mark Halsey, Ian Ridley
Dogrywka Mark Halsey, Ian Ri...
Okładka książki NieRealna kariera. Jerzy Dudek Jerzy Dudek, Dariusz Kurowski
NieRealna kari... Jerzy Dudek, Darius...
Okładka książki Prosto z Juventusu Zbigniew Boniek, Andrzej Person
Prosto z Juven... Zbigniew Boniek, An...

Cóż, mam słabość do piłkarzy z lat mojej młodości więc i biografii Radka nie mogłem odpuścić :) może szału wielkiego nie było, ale zapamiętałem ciekawy opis młodości i determinacji w walce o zostanie bramkarzem Pogoni jak i ciekawe opisane kulisy walki o miejsce na Igrzyskach w Barcelonie. Też parę ciekawych faktow o zagranicznych wojażach, czasach w Wiśle czy też znanym incydencie z Mielna ;) no i oczywiście kulisy jego związku z Dodą ;) na pewno ciekawa lektura dla kogoś kto blisko interesował się futbolem w latach 90-tych i dwutysięcznych, Radka z pewnością nie da się nie lubić, swojski chłop :)

2004

Fajnie napisana czyta się szybko

Fajnie napisana czyta się szybko

Szkoda, że w tej książce nie ma więcej o piłce nożnej, bo na pewno czytałoby się to z przyjemnością.

Bohater książki czyli Radosław Majdan bez owijania w bawełnę; szczerze, otwarcie, odważnie. Dobry wywiad o życiu i jego karierze piłkarskiej.

Mnie się podobało. Zwykle spode łba patrzę na takie wywiady-rzeki, ale ta ma w sobie coś przyciągającego. Radosław Majdan ma też oczywiście o czym opowiadać. Pojawia się miłość do Pogoni, później związek z Dodą, opis tego w jaki sposób musiał znosić media plotkarskie, jest też wyjaśnienie incydentu w Mielnie. Majdan po prostu chciał wyrzucić z siebie wiele spraw, dlatego warto po to sięgnąć. Z tego, co wiem, to pozycja została wycofana ze sprzedaży, więc jest trudno dostępna. Ja na szczęście kupiłem na allegro :)

Wywiad rzeka.
Specjalnie nie przepadam za Majdanem, ale jest to barwna i kolorowa postać, dlatego wypożyczyłem.
Książka podzielona na rozdziały, które są strasznie nierówne.
Momenty kiedy opowiada o swojej przygodzie z piłką, czyta się szybko i przyjemnie.
Niestety jest też historia z Dodą :-) i tutaj zalatuje "pudelkiem".
Ogólnie można przeczytać w autobusie, w drodze do pracy.

Wywiad rzeka.
Książka podzielona na rozdziały, które są strasznie nierówne.
Niestety jest też historia z Dodą :-) i tutaj zalatuje "pudelkiem".
Ogólnie można przeczytać w autobusie, w drodze do...

Ten wywiad byłby rewelacyjny, gdyby był skupiony na temacie kariery piłkarskiej. Zwłaszcza każdy rodowity szczecinianin nie raz się uśmiechnie.

bardzo dobrze poprowadzona rozmowa, autor rewelacyjnie przygotowany, Majdan opowiada otwarcie i szczerze. Ciekawy obraz polskiej piłki lat 90-tych.

• Piłka nożna
  • Sport
  • Literatura sportowa

Dodaj cytat z książki Pierwsza połowa