Byłem żołnierzem generała Andersa

Tadeusz Mieczysław Czerkawski Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX biografia, autobiografia, pamiętnik
Instytut Wydawniczy PAX
II wojna światowa pamiętnik wspomnienia łagry autobiografia
biografia, autobiografia, pamiętnik
II wojna światowa pamiętnik wspomnienia łagry autobiografia

Jako wielbiciel poloników, namiętnie kupuję wspomnienia żołnierzy 2 Korpusu Polskiego, aby potem – w Italii – poznawać miejsca związane z polską historią. Tym razem kupiłem na allegro książkę Tadeusza Mieczysława Czerkawskiego „Byłem żołnierzem generała Andersa”. Zapłaciłem tylko 2,60 zł + koszt wysyłki. Za tak wartościową pozycję, to naprawdę grosze!

Od wojny 1939 roku do...

Książkę czyta się dobrze(przynajmniej w moim odczuciu) Z tego co pamiętam to na próżno szukać w niej sposobów traktowania więźniów w Łagrach. A jeśli są to jest ich mało. Ale te sceny akurat były w Innym Świecie Grudzińskiego.

Co mnie zaciekawiło autor przedstawia losy po uwolnieniu z Łagrów. Po czym bohater dołącza do tworzonego przez Generała Andersa Polskiego Korpusu. I...

• Historia
  • Rok 2012