Homo electronicus

Okładka książki Homo electronicus Włodzimierz Sedlak
Okładka książki Homo electronicus
Włodzimierz Sedlak Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Biblioteka Myśli Współczesnej
Państwowy Instytut Wydawniczy
1980-01-01
1980-01-01
nauka religia fizyka biologia człowiek

"Życie jest falą elektromagnetyczną...życie jest światłem"
Wydany w 1980 roku "Homo electronicus" to jedna z książek popularnonaukowych twórcy polskiej szkoły bioelektroniki i elektromagnetycznej teorii życia.
Czy jest to teoria "naukowa"? Dla mnie, gdy przeczytałem tą ksiązkę wiele lat temu było to nawet nie "science-fiction" ale czyste "fantasy". Ale ciekawe.
Niedawno sięgnąłem po nią jeszcze raz. Nadal uważam, że jest ciekawa (i nadal niewiele z niej rozumiem).

PS.
W YouTube pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=7ULTTGk9Uig możesz posłuchać pierwszego rozdziału książki. Nie słuchaj tego! Chyba, że chcesz się przekonać, że nawet najlepszy tekst można "zabić" poprzez złe "odczytanie na głos".

"Życie jest falą elektromagnetyczną...życie jest światłem"
Niedawno...

Biolodzy nie znają - zdaniem autora. W książce są dziwne rzeczy. Mądre słówka pomieszanie fizyki z biologią, a organizm ludzki tak nie działa. Czuć pseudonauką.

Rewelacyjna gimnastyka umysłowa. Uwaga! Wymaga skupienia.

Rewelacyjna gimnastyka umysłowa. Uwaga! Wymaga skupienia.

• ! BŚ
  • Biblioteka Myśli Współczesnej