Karmazynowa korona

Okładka książki Karmazynowa korona
Cinda Williams Chima Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Siedem Królestw (tom 4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2013-03-20
Data 1. wydania:
2012-01-23
Dorota Dziewońska
karmazynowa korona cinda williams chima siedem królestw

Cykl oceniam bardzo dobrze.
Jest dużo intryg oraz zwrotów akcji.
Bardzo dobra lektura dla młodzieży

Cykl oceniam bardzo dobrze.
Jest dużo intryg oraz zwrotów akcji.
Bardzo dobra lektura dla młodzieży

Na półkach: , , , , , ,

Najlepsza książka z serii, jednak wszystkie poprzednie też były dobre. Wszystko trzyma się kupy i ma swoje powody. Wszelkie niejasności i niewiadome zostały wyjaśnione. Bardzo dobrze napisana i wymyślona fabuła.

Sam świat przedstawiony jest trochę niepełny. Cała seria nosi tytuł Siedem Królestw, jednak na mapie mamy ich tylko trzy: Królestwo Fells, Królestwo Tamronu i Królestwo Ardenu. Inne również nie były wymieniane dokładnie w książce.

Cudowna historia

Jedna z lepszych serii jakie czytałam.

Jedna z lepszych serii jakie czytałam.

Po jakże wielkim rozczawrowaniu poprzednią książką, którą męczyłam miesiąc, tę połknęłam w 3 dni, mimo że to dość obszerna. Już samo to dowodzi, że kiedy książka jest dobra i wciągająca, trudno ją odłożyć. Czego trochę żałuję, gdyż rozstaję się z kolejną świetną przygodą. To już koniec... Ci bohaterowie nie wrócą. Kac książkowy.

Ta seria nie jest doskonałą, być może niektórym w ogóle nie przypadnie do gustu. Też się tego obawiałam, ale potem przepadłam i kiedy sięgnęłam po czwarty tom, liczyłam na niektóre wątki, innych się nie spodziewałam. Han wciąż pozostaje moim ulubionym bohaterem. Lubię też Raisę, Amona, Tancerza i Cat. W tej części do moich ulubieńców dołączył także Kruk. Rozczuliło mnie to, jak dbał o Hana, mimo że w jego sytuacji było to bardzo trudne, niemalże niewykonalne. Nie znosiłam za to Micaha do samego końca, nieważne jak bardzo się starał. Fiona i ich ojciec to kompletne szumowiny, na które mogłabym z uśmiechem splunąć 😂

Fabuła – nadal na poziomie, bez nieścisłości i nieprzyjemnych niespodzianek. Wszystko się ułożyło, choć zakończenie nie było do końca zamknięte, co też stanowi swoistą odskocznię od szablonu. Nie mogę zdradzić, co podobało mi się najbardziej, ale zapewniam, że to była dawka emocji! Walka, podróż, miłość, humor i groza ❤️

Nawet językowo ostatni tom prezentował się lepiej, co działa na plus. Żałuję tylko, że Karmazynową Koronę kupiłam z drugiej ręki za krocie, a przyszła ze zniszczonym grzbietem 😟 Niby zwykle ślady użytkowania, jednakże żadna z moich książek tak nie wygląda. To jednak nie wpływa na moją ocenę. 9/10.

Ta seria nie jest doskonałą, być może...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie część najbogatsza w zwroty akcji i najbardziej trzymająca w napięciu! Zaskakujące rozwiązanie, kto stał za morderstwami w Łachmantargu🤯 Rewelacyjny pomysł połączenia w powieści różnych rodzajów społeczności, różnych rodzajów magii (której w tej części było dużo🤩). Świetne rozwinięcie postaci Kruka, mamy więcej Hana i jego perspektywy, czego trochę mi brakowało w poprzedniej części✨ Zdecydowania godna polecenia cała seria, zasługuje na większy rozgłos.

Pragnę Wam przedstawić kolejną moją śmiało mogę napisać ukochaną serię "Siedem Królestw" autorstwa Cindy Williams Chimy❤. Autorka znana z fantasy m.in. "Kroniki Dziedziców".
Świat tu wykreowany to mistrzostwo i taki za który ogromnie cenię ten gatunek. Mamy sporą różnorodność postaci, masę intryg (nie tylko na królewskim dworze). Potężna magia, zaklęcia, przedmioty które dodatkowo ją wzmacniają. Ciągła walka między dobrem a złem, światłem a mrokiem, bogactwem a biedą okraszona interesującym wątkiem miłosnym.
Mimo sporych części objętościowo czyta się fantastycznie, na jednym wdechu śledzimy kolejne wydarzenia, drastyczne zmiany fabuły i kibicujemy naszym ulubieńcom😃😍
Całą twórczość autorki polecam z serducha, nie zawiedziecie się 💚

@mercy🌻

Cudowna opowieść, jest to seria, która na pewno się wyróżnia pośród serii fantasy. Rozbudowana akcja, ciekawi bohaterowie. Na pewno nie chciałabym o niej zapomnieć. Zakończenie może ciutkę za szybkie, ale nadal oceniam książkę na 10 gwiazdek <3

Dobrze napisane ,fakty się zgadzają i ogólnie czyta się łatwo ale polecałbym raczej młodzieży.

Zakończenie jest fenomenalne, jak cała seria która po prostu została napisana w 4 kawałkach po ponad 600 stron, i zakończona a nie rozdrabniana na 10 części. Dzięki temu całą serię czytałem za ciosem, w jeden weekend omijając spanie. Kolejne strony wciągają niemiłosiernie, a historia z pozoru banalna staje się bajką, ale swoją własną, która śmiało może rywalizować z innymi dziełami.

Ostateczne zakończenie według mnie jest idealnym zwieńczeniem serii, i pamiętając poprzednie tomy, cała seria zasługuje na 10/10 bo po prostu jest to fajna przygoda, dająca coś nowego a nie odgrzewane kotlety pod inną nazwą.

To było bardzo dobre zakończenie serii "Siedem Królestw". Wszystkie wątki zostały bardzo dobrze poprowadzone i wiele z nich mnie zaskoczyło. Akcja była znacznie ciekawsza niż w dwóch poprzednich częściach.
Polecam nie poddawać się i przeczytać wszystkie części, zwłaszcza łącznie z tą, ponieważ jeżeli komuś się podobał "Król Demon" to "Karmazynowa Korona" również powinna spełnić jego oczekiwania - moje spełniła.

Cinda Williams Chima The Crimson Crown Zobacz więcej
Cinda Williams Chima Karmazynowa korona Zobacz więcej