Zabawy poufne

Agnieszka Osiecka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
2012-04-12
2012-04-12
978-83-7839-107-4
Agnieszka Osiecka wspomnienia

Oficjalne recenzje i

Życie we dwoje to koszmar

[ 6 ] Link do recenzji

arcydzieło. Osiecka jest moim natchnieniem.

Z próbką twórczości Agnieszki Osieckiej miałam do czynienia w "Listach na wyczerpanym papierze" i pamiętam, że wtedy bardzo mi się spodobało.

Początkowo myślałam, że tak będzie i tym razem. "Zabawy poufne" to zbiór felietonów, o relacjach damsko-męskich i po prostu o życiu napisanych z przymrużeniem oka, a jednocześnie tak prawdziwych. Felietony te są napisane w formie...

Kapitalne, pełne inteligentnego poczucia humoru na wysokim poziomie, felietony Osieckiej! Czyta się rewelacyjnie, jednym tchem!

Osiecka nosi metafizyczny tornister pełen spojrzenia na relacje damsko-męskie, otwiera go przed nami, i co? I Trafia w punkt! Z przekąsem, humorem i błyskotliwością. Uśmiałam się!

Kuracja Osieckiej na życie? "Stosować końskie dawki szaleństwa, choćby miało się palnąć jakieś głupstwo.(...)Działajmy dla nas samych, żebyśmy nie czuły się jak zimowa marchew.(...) Zatem...

Lekka i chwilami zabawna a chwilami z refleksją dość dobrze ukrytą opowieść. Dokładnie taka jaka była pani Agnieszka Osiecka, a przynajmniej jaką ją ja sobie wyobrażam, bo przecież nie znałam jej osobiście. Ten poufny zbiór opowieści czytało mi się wyjątkowo dobrze i polecam ją każdemu. Jest i zabawnie i wcale niegłupio.

Ta mała książeczka, mieszcząca się z łatwością w torebce, zawiera aż ponad 50 krótkich, zabawnych felietonów o zawirowaniach i relacjach miłosno-towarzyskich, kobiet i mężczyzn w różnych konfiguracjach. Czytałam może zbyt długo, bo z przerwami. Felietony, jak na autorkę przystało, dowcipne z nutką ironii. Ukazywały się w miesięczniku "Magazyn Rodzinny" w latach PRL-u....

Większość opowiadań jakoś nie przemówiła do mnie, ale zapadł mi w pamięć cytat "prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu"

wachałam sie między dobrą a bardzo dobrą i nawet nie dlatego ze książka jest zła tylko dlatego że po osieckiej oczekiwałam czegoś wiecej:) ale przeczytać nie zawadzi:)

Zabawna, komiczna, do czytania na głos, gotowy materiał do skeczy kabaretowych. W bardzo trafny i ironiczny sposób oddaje relacje damsko-męskie. Niekiedy można się w nich przejrzeć, albo przynajmniej spojrzeć na nie z dystansem. Polecam, nie sposób czytać jej z powagą.

Bardzo przyjemna książka, bardzo w stylu Agnieszki. Zbiór felietonów, które dotyczą spraw damsko-męskich - lekko, z humorem i ciekawie. Na jeden wieczór.

• Literatura polska
  • Chcę w prezencie