Wiktor Rozmus Wydawnictwo: literatura podróżnicza
Mont Blanc Alpy Chamonix Wspinaczka Góry
literatura podróżnicza
Mont Blanc Alpy Chamonix Wspinaczka Góry

Na pewno warto przeczytać, jeśli planuje się wyprawę na Mont Blanc. Autor daje bardzo dużo praktycznych wskazówek, trasa jest opisana z dużą dokładnością. Ceny są już mocno przedawnione, aż smutne, jak twarda jest ręka inflacji w całej Europie. Bardzo podobały mi się ostatnie rozdziały, gdzie przytoczona była historia Mont Blanca i kilka ciekawostek związanych z górą. Ja...

Relacja z półamatorskiego wejścia na najwyższy szczyt Europy, która stanowi skarbnicę wiedzy dla przyszłych śmiałków. Od strony merytorycznej autor oprócz opisania trasy i warunków klimatycznych informuje czytelnika o aktualnych cenach i realiach funkcjonowania francuskich schronisk. Uświadamia o ryzyku i naświetla problem zbyt słabego przygotowania niektórych ekip.
Od...

• Góry