Opowieści ewangelistów

popularnonaukowa
1980-01-01
8320703646
ewangeliści Ewangelia

Nie dałam rady. Trudno. Nie dorosłam albo po prostu nie interesują mnie takie historie. Albo tak napisane historie.

Bardzo dobre, popularno-naukowe wprowadzenie do krytyki biblijnej. W książce Kosidowski wspomina o najważniejszych biblistach, którzy zajmowali się naukową analizą obu Testamentów, poza tym bardzo przystępnie pokazuje tło powstania Nowego Testamentu, związki młodego chrześcijaństwa z judaizmem, a przede wszystkim z hellenizmem. Lektura obowiązkowa dla osób, które chcą...

Na półkach: , , , , ,

Bardzo ważna dla mnie pozycja: jedna z pierwszych, dzięki którym dowiadywałam się, że świat nie jest taki, jak powszechnie się głosi. Książka ta swego czasu była chyba nawet zakazana przez Kościół, a przynajmniej księża przed nią przestrzegali ;).

rewelacyjna, czyta się jak kryminał. zarwałem dwie nocki. popularnonaukowa, ale z takim jajem, że grzech jej nie znać.
Chyba najbardziej dosadne omówienia początków chrześcijaństwa bez owijania w bawełnę. czy ktoś o Zenonie jeszcze pamięta?

Drobiazgowe studium genezy chrześcijaństwa napisane w formie popularno-naukowej gawędy.
Książka napisana z dużym szacunkiem dla religii (co zapewne nie przeszkadza większości ludzi wierzących którzy znają tę książkę oskarżać autora o tzw. "obrazę uczuć religijnych").
Kosidowski nie jest zadziorny i wojowniczy jak Hitchens, Dawkins, Harris czy Mark Twain z "Listów z ziemi"....

Z tej ksiązki dowiedziałam się, że dogmat o niepokalanym poczęciu obowiązuje dopiero od lat 50 XX wieku. Jak to????? Wstrząsająca lektura.

• Religia
  • Religia
  • Regał 2
  • 2018
  • Religia i okolice

Dodaj cytat z książki Opowieści ewangelistów