Opowieści ewangelistów

popularnonaukowa
1980-01-01
8320703646
ewangeliści Ewangelia

Kim był Jezus z Nazaretu? Kto naprawdę napisał Ewangelie?
Autor w sposób naukowy i pełen szacunku dla osób wierzących pokazuje nam co nauka wie na temat pochodzenia i rozwoju chrześcijaństwa. Odbiera kościołowi magię, którą od wieków mami się ludzi.

Nie dałam rady. Trudno. Nie dorosłam albo po prostu nie interesują mnie takie historie. Albo tak napisane historie.

Bardzo dobre, popularno-naukowe wprowadzenie do krytyki biblijnej. W książce Kosidowski wspomina o najważniejszych biblistach, którzy zajmowali się naukową analizą obu Testamentów, poza tym bardzo przystępnie pokazuje tło powstania Nowego Testamentu, związki młodego chrześcijaństwa z judaizmem, a przede wszystkim z hellenizmem. Lektura obowiązkowa dla osób, które chcą...

Na półkach: , , , , ,

Bardzo ważna dla mnie pozycja: jedna z pierwszych, dzięki którym dowiadywałam się, że świat nie jest taki, jak powszechnie się głosi. Książka ta swego czasu była chyba nawet zakazana przez Kościół, a przynajmniej księża przed nią przestrzegali ;).

rewelacyjna, czyta się jak kryminał. zarwałem dwie nocki. popularnonaukowa, ale z takim jajem, że grzech jej nie znać.
Chyba najbardziej dosadne omówienia początków chrześcijaństwa bez owijania w bawełnę. czy ktoś o Zenonie jeszcze pamięta?

Drobiazgowe studium genezy chrześcijaństwa napisane w formie popularno-naukowej gawędy.
Książka napisana z dużym szacunkiem dla religii (co zapewne nie przeszkadza większości ludzi wierzących którzy znają tę książkę oskarżać autora o tzw. "obrazę uczuć religijnych").
Kosidowski nie jest zadziorny i wojowniczy jak Hitchens, Dawkins, Harris czy Mark Twain z "Listów z ziemi"....

Z tej ksiązki dowiedziałam się, że dogmat o niepokalanym poczęciu obowiązuje dopiero od lat 50 XX wieku. Jak to????? Wstrząsająca lektura.

• Religia
  • Religia
  • 2018
  • Regał 2
  • O religiach
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Opowieści ewangelistów