Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku

Okładka książki Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku Robert "Robb" Maciąg Patronat LC
Okładka książki Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku
Inne

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

„Świat jest pełen dobrych ludzi..."

1414 108 128

Książka mi się podobała, ale jest za krótka i nie wyczerpuje tematu. Bardzo dobra baza pod kolejne wydanie, gdzie oczekiwałabym więcej o technicznych aspektach tej podróży oraz więcej o Jedwabnym Szlaku, bo skoro już się ten temat pojawił w podtytule i we wstępie,to liczyłam na więcej nawiązania do jego roli w historii świata.
Bardzo mi się natomiast podobało podsumowanie podróży i zachęta do wyjścia z domu i ze strefy komfortu, bardzo przekonujące:)

Bardzo mi się natomiast podobało podsumowanie...

Zapis z podróży. Bardziej nastawiony na opisy spotkań z ludźmi niż miejsca. Najciekawsza część jest na końcu, a mianowicie Chiny, ale jest tego stanowczo zbyt mało.
Jedna z wielu książek tego typu. Raczej nie zapadnie na długo w pamięci. Na plus wyróżnia się audiobook, a właściwie lektor, którym jest autor, zręcznie wpasowujący się w dialogi

Rower, druga połówka u boku, cały ziemski dobytek w sakwie i droga, która kusi obietnicą przygody i wolności. W ten właśnie sposób Robert i Anna spędzili kilka miesięcy swojego życia, a za pośrednictwem książki także my możemy uczestniczyć w ich podróży. Tym razem przemierzamy Azję dawnym Jedwabnym Szlakiem, którego wyjątkowość nadal widać w wielu miejscach. Przyznam, że najbardziej czekałam na Chiny, które od dawna mnie fascynują, a najsmutniej czytało mi się rozdział dotyczący Syrii, której już nie zobaczymy w dawnym blasku... Jednak to nie miejsca, te najpiękniejsze czy też najbardziej surowe, grały pierwsze skrzypce. Najważniejsi okazali się napotkani ludzie, ich historie, piękne portrety i wyciągnięta bez wahania pomocna dłoń z kolejną szklanką herbaty. Nieważne skąd pochodzą, w jakiego Boga wierzą, co jedzą i jak się ubierają, bo tak naprawdę wszyscy jesteśmy tacy sami, "my wsie braty"... "Tysiąc szklanek herbaty" to książka, która czyta się sama. Nie jeden raz mówiłam sobie, "jeszcze jeden rozdział" i idę spać/sprzątać/robić cokolwiek i wiecie co? Ani razu mi się ta sztuka nie udała 😂 myślę, że nie muszę niczego więcej dodawać. Bierzcie i czytajcie 🚲 A Robertowi i Annie życzę kolejnych wspaniałych podróży.
PS Marzy mi się taka książka o podróży przez Rosję, moją kolejną fascynację 😍

Optymizm w podróży. Autor ma nastawienie podobne do mnie... a jednak zamiast pochłonąć książkę w weekend, męczyłam się z nią ponad tydzień. Czyli coś nam nie zagrało. Może za mało herbaty w herbacie? Może zbyt powierzchowne opisy? Może to, że tylko rozbudzono mój apetyt, a potem zostawiono głodną?

Nuda, nuda, nuda i epopeje na temat tego, jak kobieta czuje się podczas okresu.
To pisałam ja, Hieronima, zapalona cyklistka w wieku produkcyjnym.
Acha, jak porwiecie się na audiobooka to będziecie mieć pomyłkę za pomyłką. Nawet z raz się Radaman trafił, chociaż może to nie przejęzyczenie a taka dykcja.

Nuda, nuda, nuda i epopeje na temat tego, jak kobieta czuje się podczas okresu.
To pisałam ja, Hieronima, zapalona cyklistka w wieku produkcyjnym.

Kronika wielomiesięcznej rowerowej podróży przez Azję. W kolejnych rozdziałach odwiedzamy wraz z autorem kolejne państwa leżące na Jedwabnym Szlaku, poznając jego przyrodę i przede wszystkim mieszkańców. O samych rowerach czy "technicznych" aspektach podróżowania jest niewiele. Akcent położony jest na sympatycznych, gościnnych i interesujących ludzi spotykanych w drodze. O ile z książki możemy dowiedzieć się co nieco o historii odwiedzanych krajów i lokalnych obyczajach, to jej największym walorem jest pozytywne przesłanie: świat jest całkiem inny niż mówią nam media i stereotypy, a ludzie są dobrzy i skłonni do pomocy niezależnie od pochodzenia i wyznawanej religii.

Każdy Polak, który wyrusza odkrywać świat czy to bliski czy daleki zasługuje na szacunek. Już dawno zrozumiałem, że niejako sensem życia jest coś więcej niż praca w korporacji i masowa konsumpcja dóbr, których w większości nie potrzebujemy. Niedawno odkryłem też, że podróże nie muszą być bardzo kosztowne. Osobiście zwiedzam i odwiedzam miejsca, które są w moim zasięgu. Te, które są poza nim lub zwyczajnie budzą mój lęk (być może nie potrzebnie) poznaję z autorami książek podróżniczych. W tej poczułem się jakbym był w podróży razem z uczestnikami. Poznałem nowe kultury i narodowości oraz dowiedziałem się ciekawych faktów z ich życia. Dziękuję, że mogłem zwiedzić Jedwabny Szlak.

Ta pozycja to nie przewodnik , raczej piękna opowieść o ludziach . Przyznaję że ja jestem raczej bardziej domatorką niż nomadką , czyli kobietą wędrowną , ale ta książka spowodowała że aż mnie pięty zaswędziały , aby się gdzieś wybrać , poza swój kraj . Mimo że mało jest w niej opisów turystycznych atrakcji , książka jest godna polecenia właśnie ze względu na opisy relacji z ludźmi , opisy te są okraszone specyficznym humorem , takim akuratnym zabawnym , ale nie wyśmiewającym . Robert Maciąg bardzo stara się przekonać czytelnika że ludzi dobrych jest więcej , bo gdyby było inaczej , to nasza planeta już dawno przestała by istnieć . Czy tak jest rzeczywiście ? Nie mnie to oceniać , ja oceniam książkę , a ta jest piękna , sympatyczna okładka
, piękne fotki , takie....ludzkie i wspaniałe spotkania .

"Tysiąc szklanek herbaty" wypiłam już drugi raz i drugi raz muszę stwierdzić, ba, nawet chcę, że jeszcze mi mało :) każdy kraj opisywany przez Pana Roberta, jego wrażenia, przemyślenia sprawiły, że sama ma ochotę znaleźć się w tych samych miejscach, spotkać tych samych ludzi i wypić tyle samo dobrej herbaty :) było kilka momentów, w których przewracałam oczami i myślałam, że "co za dużo to nie zdrowo" (zbyt dużo treści na tak małą stronę), ale rekompensowały mi te chwile zwątpienia zdjęcia oraz wstawki historyczne dotyczące miast czy znanych osobistości z tych regionów. Kawał dobrej roboty podróżniczej i pisarskiej. Polecam

Książka drogi. Ale dziwny mix odczuć i tego co widać na zewnątrz.
Spokojnie można przeczytać, choć do mistrzów reportażu jednak dużo brakuje.

Książka drogi. Ale dziwny mix odczuć i tego co widać na zewnątrz.
Spokojnie można przeczytać, choć do mistrzów reportażu jednak dużo brakuje.

Robert "Robb" Maciąg Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku Zobacz więcej