Nowoczesny mit. O rzeczach widywanych na niebie

Carl Gustav Jung Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ein moderner Mythus. Von Dingen, die am Himmel gesehen werden
83-08-00826-7
Jerzy Prokopiuk
Wydawnictwo Literackie
Jung Nowoczesny mit UFO Psychologia Psychoanaliza Lęk Fobia Cywilizacja Kryzys Zjawiska paranormalne
Ein moderner Mythus. Von Dingen, die am Himmel gesehen werden
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-08-00826-7
Jerzy Prokopiuk

Jungowski „Nowoczesny mit” to bardziej perełka dla entuzjastów niż obowiązkowa pozycja w katalogu jego dzieł. Tok myślenia w niej zaprezentowany i odwołania do teorii symboli i archetypów znajdziemy we wszystkich książkach autora, zaś w „Nowoczesnym micie” problematyka ta jest znacznie słabiej opisana. Jest jednak coś, co pozycję tę spośród innych pozytywnie wyróżnia....

Potrzebne mi było do prezentacji maturalnej, ale sam wstęp i opowieści ludzi, którzy widzieli/doświadczyli UFO już mnie zaintrygowały i przeczytałem całość. Jung dobrze obala mit o ufo, niepotrzebne tylko momentami przeciągania czy fragmenty o obrazach, które są zwyczajnie nudne, jednak mimo paru drobnych uwag, wciąż zasługuje na mocną ósemkę, wrócę do Junga jeszcze na pewno.

• Nauki społeczne
  • Moje lektury obowiązkowe (pierwsze w kolejce do czytania)
  • 000 kupić zdobyć
  • Psycho-logia
  • Filozofia i psychologia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Nowoczesny mit. O rzeczach widywanych na niebie