Zawiłości miłości

2012-01-01
2012-01-01
48 min.
miłośc zakochani wiersze rymowanki Gellner Wilga dzieci Walentynki

Okładka książki Wierszyki na Boże Narodzenie Natalia Berlik, Dorota Gellner, Danuta Gellnerowa
Wierszyki na B... Natalia Berlik, Dor...
Okładka książki Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Marianna Oklejak
Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Mar...

23, wraz ze wstępem, rymowanki o miłości i przeróżnych zawodach. Uśmiałam się jak głupia! POLECAM!

Książka niby dla dzieci, a ja się świetnie bawiłam czytając wierszyki autorstwa Doroty Gellner, zawarte na kartkach "Zawiłości miłości". W moim odczuciu są to wiersze doskonałe- błyskotliwe, pełne inteligentnego humoru. Uwielbiam! A ilustracje pani Katarzyny Sadowskiej po prostu obłędne!

Jest to wyśmienity zbiór wierszy i opowieści o miłości z przymrużeniem oka. Twarda okładka i świetne rysunki nadają tej książce wyjątkowość. Autorka urzeka czytelnika prostotą, ciepłem oraz subtelnym poczuciem humoru. Uśmiech nie schodzi z twarzy, czytając tę pozycję.
W tej kolorowej książce znajdziemy 22 krótkie i rymowane historyjki. Głównymi bohaterami są przedstawiciele różnych zawodów np: cukiernik, kominiarz czy też sprzedawca baloników i wiele, wiele innych.
Na zwrócenie uwagi zasługują również ilustracje stworzone przez Katarzynę Sadowską. Są to połączenia grafiki ze zdjęciami. Efekt rewelacyjny!

Właśnie jednym tchem przeczytałam "zawiłości miłości".
Bardzo fajnie napisane, żartobliwe i mądre jednocześnie.
Hydraulik przypadł mi najbardziej do gustu w swojej miłości:)
Polecam dużym i małym!

Właśnie jednym tchem przeczytałam "zawiłości miłości".
Bardzo fajnie napisane, żartobliwe i mądre jednocześnie.
Hydraulik przypadł mi najbardziej do gustu w swojej miłości:)
Polecam dużym i małym!

ja, moje dzieci, dziadkowie, teściowie, przyjaciele i znajomi- wszyscy, wszyscy znamy jej bajki i wiersze na pamięć i uwielbiamy je, a zwłaszcza dzieci. Są świetne. chciałabym mieć dar takiego pisania :)Polecam wszystkim i dużym i małym!

Wierszowane historie o miłości dla najmłodszych czytelników - w mojej opinii świetna!!! Zwłaszcza, że nie każda z historii ma szczęśliwe zakończenie, jednak jest prawdziwa a z przymrużeniem oka :)

Dorota Gellner po raz kolejny daje popis giętkości swojego języka
i pomysłowości!;) Znana nie tylko jako autorka książek dla dzieci
i słuchowisk radiowych, ale i tekstów piosenek dziecięcych. Niech starczy, że przypomnę tytuły, takie jak: Zuzia lalka nieduża, czy A ja rosnę, które choćby w tym momencie dorosłego życia potrafimy bez trudu zanucić! Dorota Gellner nie poprzestaje na laurach ( Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego 1999, Order Uśmiechu 2005, Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria-Artis 2007) i w 2012 roku wydaje książkę pt. Zawiłości miłości. Zbiór krótkich, rymowanych opowiadań
o miłości dla dzieci. Nie brakuje tam solidnej dawki humoru i dystansu do świata.
Nikomu tłumaczyć nie trzeba, że miłość niełatwą sztuką jest.
Autorka zręcznie opisuje perypetie przedstawicieli różnych zawodów (zakochanego hydraulika, cukiernika, tapicera, garncarza, szewca, zegarmistrza, czy praczki). Nawiasem mówiąc oprócz humoru i wartości literackich książeczka niesie za sobą także wartości poznawcze związane z wykonywanymi przez bohaterów zawodami. Jak to w życiu – niektóre miłości są wyczekiwane – inne zupełnie przypadkowe. W jednych to zrządzenie losu decyduje o tym, że bohaterowie zostają
ze sobą na całe życie, w innych drobiazg powoduje rozstanie.
Chcę dodać, że niewiele w tych miłosnych, zawiłych historiach baśniowego lukru, no… chyba, że w opowieści
o zakochanych, którzy postanowili zamieszkać do końca życia w cukierni! :D
Gry słownie łączone ze znakomitym poczuciem humoru, różnorodność i dynamika opowiadań – niewątpliwie zachęcają.
Być może Zawiłości miłości staną się pretekstem do opowiedzenia Waszej historii miłości?

Dorota Gellner po raz kolejny daje popis giętkości swojego języka
i pomysłowości!;) Znana nie tylko jako autorka książek dla dzieci

Fajna. Zwłaszcza, ze nie wszystkie historie dobrze się kończą. Pierwsza książka dla dzieci, która nie kłamie.

Miłość niejedno ma imię. Niejedno ma też oblicze. Niezależnie zaś od tego, czy szczęśliwa jest i piękna, czy bolesna i skomplikowana, można na nią spojrzeć z przymrużeniem oka... tak jak zrobiła to Dorota Gellner.

"Zawiłości miłości" to kolorowa książeczka przepełniona miłością. Co prawda, niekoniecznie szczęśliwą i spełnioną, ale... całkiem zabawną. Znajdziemy tutaj zestaw 22-óch krótkich i rymowanych historyjek, przedstawiających miłosne perypetie przedstawicieli różnych zawodów, np: cukiernika, tapicera, kominiarza, sprzątaczki czy fryzjera. Postaciom tym towarzyszymy od momentu zakochania aż do... finału (jakkolwiek to brzmi). Ów finał czasem daleki jest od baśniowego "i żyli długo, i szczęśliwie", ale... co tu dużo mówić - życie! Ot i tyle.

Idealnym dopełnieniem całości są ilustracje stworzone przez Katarzynę Sadowską, która posługując się techniką kolażu, połączyła grafikę ze zdjęciami i różnymi stylami rysunku. W efekcie powstały ciekawe obrazy, które doskonale odzwierciedlają istotę każdej opowiastki.

"Zawiłości miłości" to propozycja nie tylko dla młodych czytelników. Ona śmieszy i zachwyca także dorosłych.

• Status: posiadam
  • Recenzyjnie
  • Książkowy 2019
  • W mojej osobistej biblioteczce:)
  • Bajkowy świat Patryczka i Wiktorii:)
  • Przeczytane 2017 rok

Dodaj cytat z książki Zawiłości miłości