Zawiłości miłości

miłośc zakochani wiersze rymowanki Gellner Wilga dzieci Walentynki

więcej Więcej

1972

Na półkach: , , , , ,

Książka niby dla dzieci, a ja się świetnie bawiłam czytając wierszyki autorstwa Doroty Gellner, zawarte na kartkach "Zawiłości miłości". W moim odczuciu są to wiersze doskonałe- błyskotliwe, pełne inteligentnego humoru. Uwielbiam! A ilustracje pani Katarzyny Sadowskiej po prostu obłędne!

Jest to wyśmienity zbiór wierszy i opowieści o miłości z przymrużeniem oka. Twarda okładka i świetne rysunki nadają tej książce wyjątkowość. Autorka urzeka czytelnika prostotą, ciepłem oraz subtelnym poczuciem humoru. Uśmiech nie schodzi z twarzy, czytając tę pozycję.
W tej kolorowej książce znajdziemy 22 krótkie i rymowane historyjki. Głównymi bohaterami są...

Właśnie jednym tchem przeczytałam "zawiłości miłości".
Bardzo fajnie napisane, żartobliwe i mądre jednocześnie.
Hydraulik przypadł mi najbardziej do gustu w swojej miłości:)
Polecam dużym i małym!

ja, moje dzieci, dziadkowie, teściowie, przyjaciele i znajomi- wszyscy, wszyscy znamy jej bajki i wiersze na pamięć i uwielbiamy je, a zwłaszcza dzieci. Są świetne. chciałabym mieć dar takiego pisania :)Polecam wszystkim i dużym i małym!

Wierszowane historie o miłości dla najmłodszych czytelników - w mojej opinii świetna!!! Zwłaszcza, że nie każda z historii ma szczęśliwe zakończenie, jednak jest prawdziwa a z przymrużeniem oka :)

Dorota Gellner po raz kolejny daje popis giętkości swojego języka
i pomysłowości!;) Znana nie tylko jako autorka książek dla dzieci
i słuchowisk radiowych, ale i tekstów piosenek dziecięcych. Niech starczy, że przypomnę tytuły, takie jak: Zuzia lalka nieduża, czy A ja rosnę, które choćby w tym momencie dorosłego życia potrafimy bez trudu zanucić! Dorota Gellner nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna. Zwłaszcza, ze nie wszystkie historie dobrze się kończą. Pierwsza książka dla dzieci, która nie kłamie.

Miłość niejedno ma imię. Niejedno ma też oblicze. Niezależnie zaś od tego, czy szczęśliwa jest i piękna, czy bolesna i skomplikowana, można na nią spojrzeć z przymrużeniem oka... tak jak zrobiła to Dorota Gellner.

"Zawiłości miłości" to kolorowa książeczka przepełniona miłością. Co prawda, niekoniecznie szczęśliwą i spełnioną, ale... całkiem zabawną. Znajdziemy tutaj...

Na półkach: , , , ,

O miłości pisało już wielu, czy to w formie prozy, czy poezji. Jednakże jeszcze nikt nie próbował przedstawić tego niezwykłego uczucia najmłodszym, przynajmniej do tej pory. Otóż znana pisarka wierszyków dla dzieci- Dorota Gellner, postanawia wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom wydając zbiór wierszowanych opowieści o miłości w zbiorze „Zawiłości miłości”.

Publikacja ta to...

• Status: posiadam
  • Recenzyjnie
  • Książkowy 2019
  • W mojej osobistej biblioteczce:)
  • Lubuję <3
  • Przeczytane 2017 rok

Dodaj cytat z książki Zawiłości miłości