Klub Wrednych Matek

Joanna Opiat-Bojarska
literatura piękna 276 str.
Replika

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Z życia młodych mam

10 Link do recenzji

Historia opowiada o czterech kobietach – Kasi, Karolinie, Beacie oraz Sylwii. Poznały się jeszcze w czasach studiów, a dziś mimo upływu lat nadal się ze sobą spotykają, aby obgadać, podzielić się radościami jak i smutkami.
Jak być dobrą mamą? Te pytania zadają sobie wszystkie kobiety, które kiedykolwiek myślały o macierzyństwie.
To opowieść o przyjaźni i macierzyństwie,...

Jak dla mnie lekka i przyjemna lektura. Bardzo szybko się czyta. Nie raz można siè nawet uśmiechnąć.

2080

Przesłodzona jednorazówka jakiś wiele na polskim rynku wydawniczym. Czytało się ją dobrze, bo i język giętki, i historie (cztery) tak skonstruowane, że czytelnik chce się szybko dowiedzieć, jak to się wszystko skończyło... a tak się porobiło, że aż mnie zemdliło. Dobrze, że pani Joanna nie pisze już takich ckliwych opowieści.

Bardzo podobała mi się ta książka, pokazuje typowe uroki macierzyństwa, czasem jednak niezbyt urokliwe. Książka opowiada o kilku kobietach, które spodziewają się dziecka, bądź borykają z ich brakiem. W pewnych momentach zaskakuje bardzo. Autorka nie przebiera w wyszukanych słowach, stąd też pojawiają się wulgaryzmy.

78/2017

Zwyczajne babskie czytadło, klasyka "gatunku" 4 przyjaciółki, ich typowe problemy z macierzyństwem, partnerami i teściowymi. Początkowo podeszłam dość entuzjastycznie, bo akcja dzieje się w moim rodzinnym mieście, co zawsze powoduje pozytywne nastawienie. Za tydzień nie będę pamiętać treści, a gdyby nie popularność autorki i Poznań to pewnie byłoby mniej gwiazdek. Nic...

Przede wszystkim tytuł intrygujący! Czyta się w ekspresowym tempie, bo książka jest na prawdę wciągająca, chyba ze względu na swoją "prawdziwość". Polecam, nie tylko matkom.

To moje trzecie spotkanie z tą autorką. I jak na razie uważam, że najmniej udane. Nie do końca przekonała mnie forma i sposób poprowadzenia fabuły - miałam odczucie, że na tych spotkaniach to cztery przyjaciółki tylko się kłócą i sobie wygarniają. Było coś takiego napastliwego w tej książce co mi nie pasowało. A temat macierzyństwa to tylko tak po łebkach liźnięty.

Autorka nie tylko zadbała o błyskotliwe dialogi, ale też o kreacje swoich bohaterów. Z wyczuciem pokazuje różne typy współczesnych kobiet, pozwalając im rozwijać się na kartach powieści, obdarzając je indywidualnymi cechami charakteru i odmiennym podejściem do wielu życiowych kwestii, w tym do ról odgrywanych przez płeć piękną. Każda z bohaterek jest inna. Każda też będzie...

Książka napisana przez kobietę mieszkającą praktycznie tuż obok.... Tak blisko, a musiały mi polecić ją znajome! Miały rację, że jak zacznę czytać Joannę Opiat-Bojarską to przepadnę....Hmm, to się jeszcze okażę gdyż kryminałów akurat nie lubię, ale znając moją ciekawość ..kto wie. Pewnie sięgnę po resztę, a już na pewno po "Błogostan".
Klub Wrednych Matek to życiowa...

Dyskusje

• 2013