Kup teraz - 1 oferta w cenie od 9.90 zł do 9.90 zł

literatura polska literatura kobieca
literatura piękna
978-83-7674-228-1
literatura polska literatura kobieca

Czekałam na tą książkę dość długo i byłam pewna, że pochłonie mnie do reszty. Czy pochłonęła? Nie do końca. Czasami ciężko się połapać, kto jest kim i z kim i o co tak naprawdę chodzi.

Z ZASOBÓW BIBLIOTEKI TORONTO
Mam pecha, a raczej go ma Biblioteka w Toronto, że z 5 książek na LC, o ocenach: 7,38; 6,58; 6.55; 6,54; i 4,71, ma tylko tę najgorszą, a w niej krakowskie osiedle, grajdołek - pomniejszona Polska. Codzienność Polaków w miniaturze. Realizm peryferyjny, osiedlowy. Kłania się Marek Nowakowski.
Pomysł ...

Zdarzało mi się czytać ciekawsze, ale z nudów można sięgnąć i po to.

2092

Hmm, polski grajdołek. Dzielnica, jakich wiele w naszym kraju. Starzy i nowi mieszkańcy z typowym podziałem na "my" i "oni". Plotkujący, żyjący życiem innych ludzi, toczący polityczne spory a jednocześnie potrafiący w trudnych chwilach zjednoczyć siły. Zakończenie trochę mnie rozczarowało.

Strasznie rozczarowała mnie ta książka. Nawet nie wiem co o niej napisać.

Po przeczytaniu tej książki poczułam pewien niedosyt.
Nie było w niej nic nadzwyczajnego,była za bardzo normalna :D

Beznadziejna ta książka!!!

Byłoby całkiem sympatycznie gdyby nie osoba narratorki. Ta lekarka która z nudów i braku innego zajęcia (w co jednak śmiem wątpić) podgląda sąsiadów i analizuje ich posunięcia, sama jest chyba tez motorem pewnych zdarzeń, które doprowadzają do eskalacji wrogości. Denerwowało mnie jej wścibstwo, ale i uwagi zdradzające jej wszechwiedzę oraz lekceważący stosunek do niektórych...

Czuję lekki niesmak po tej lekturze... I tak naprawdę nie wiem, jak ją ocenić - bo czytało się łatwo, nawet miejscami było sympatycznie i śmiesznie, ale... no właśnie jakieś ale jest :( Takie zepsucie, wyszukiwanie narodowych przywar, piętnowanie, obgadywanie, podglądanie, szpiegowanie, żeby sobie poprawić humor - nie podobało mi się to !

• 2013
  • Szukam