Siostry

Okładka książki Siostry Jennifer Weiner
Okładka książki Siostry
Jennifer Weiner Wydawnictwo: Sonia Draga Ekranizacje: Siostry (2006) literatura piękna
In Her Shoes
Sonia Draga
2005-01-01
2005-01-01
Joanna Piątek
Ekranizacje:
Siostry (2006)

Ocena dobra, przy całej mojej sympatii dla autorki, nie jest to lektura, która zmieni moje życie. Obyczajówka, niewymagająca dalszej analizy i przepracowania tematu. Takie czytadło do herbaty, lekkie i miłe.

Czytałam przez 3 miesiące i nie dokończyłam. Książka nie porywa.

Czytałam przez 3 miesiące i nie dokończyłam. Książka nie porywa.

"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku."

Humorystyczna opowieść o dwóch siostrach, różniących się praktycznie wszystkim: wygląd, zachowanie, podejście do życia, związków...
Niestety mam wrażenie, że jej potencjał został zmarnowany. Książka dobra na wolny wieczór. Pozwala oderwać się od trosk codzienności.

"Ale wiesz, jak to jest. Gonisz za niewłaściwym facetem aż do ostatniego tchu i wtedy okazuje się, że ten właściwy był cały czas na miejscu, czekając na Ciebie."

"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku."

"Ale wiesz, jak to jest. Gonisz za niewłaściwym...

Jest to druga książka tej autorki, którą czytam. Niestety kolejny raz książka mnie nie porwała. Uważam, że pod względem bohaterów jest bardzo podobna do jej poprzedniej książki pt. "Przyjaciółki na zawsze".
Powieść sama w sobie nie jest zła. Przedstawia ciekawe relacje rodzinne, które nie zawsze są łatwe i nie zawsze się wszystko układa tak jak w dobrych bajkach. Jednak mimo to czegoś mi w tej historii zabrakło... Sama nie wiem czego- może jakiegoś elementu zaskoczenia? Wszystko wydaje się takie prezwidywalne, łatwo domyślić się co się stanie za chwilę czy w następnym rozdziale.
Autorka pisze w lekki i przyjemny sposób. Nie jest to na pewno ciężka lektura ani męcząca ale też nie porywa tak jak niektóre powieści, od których aż ciężko się oderwać mimo późnej godziny w nocy:P

Do połowy było nieźle, druga połowa to dla mnie na siłę przedłużanie agonii, nieco głupawe rozwinięcie pewnych wątków, mało życiowe rozwiązanie i najgorsze jest to, że na końcu poczucie: to chyba strata czasu była. Autorce daję jeszcze szansę.

Spotkałam się już raz z twórczością tej autorki, w książce 'Kłamstwo z rozsądku', z której treści w sumie niestety nic nie pamiętam, więc nie mogę ich porównywać. O czym jest książka 'Siostry'? O miłości. Przyjaźni. Zdradzie. Przebaczaniu. Rodzinnych więziach. Poszukiwaniu życiowej drogi i szczęścia. O metamorfozach. Wyrachowaniu. Współczuciu. Trudnym dzieciństwie. O utracie bliskiej osoby. Powieść skłania czytelnika do zastanowienia się nad własnym życiem, nad tym, co pragnie się w życiu robić, nad relacjami z innymi ludźmi.
Narracja prowadzona jest w trzeciej osobie, lecz niejako trójtorowo - z perspektywy Maggie, Rose i Elli, która jest... No, nie będę wszystkiego zdradzać :) Czyta się ją całkiem dobrze, choć niekoniecznie szybko. Jej objętość to nieco ponad 400 stron. Nie podoba mi się okładka - nieciekawa, niezbyt estetyczna i mało zachęcająca. Podział na 60 rozdziałów na plus - im więcej, a co za tym idzie - krótsze, tym dla mnie lepiej. Czy warto - zdecydujcie sami :)

Świetna książka!

Świetna książka!

Książka bardzo mi się podobała. No może momentami denerwowała mnie postać Maggie ;) Ogólnie książka zasługuje na dużego plusa.

Książka pod tytułem American Dream. Wszystko szło nie tak jak powinno, by pod koniec pięknie się poukładać. Troszeczkę infantylna, ale przyjemnie się ją czyta (ot tak na letnie czytanie pod drzewem).

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest ciekawa, pokazuje , że jednak coś łączy babcie z wnukami a także przedstawia więzi miedzy siostrami.

• 2015
  • Obyczajowe